Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Ford Fiesta 4, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są piecami. Jedną z najbardziej podstawowych technik dość szybkiego rozpraszania ciepła przez całe lato lub pomagania w usuwaniu mgły zimą, jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Ford Fiesta 4? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy okoliczności ręcznego szyby naklejonej w Ford Fiesta 4, a po drugie okoliczności elektrycznego szyby.

Ręczna szyba naklejona w Ford Fiesta 4

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: okno Twojego Ford Fiesty 4 utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Ford Fiesty 4 zapleśnia się lub ma problemy z elektrycznością z powodu do wilgotności.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Ford Fiesta ?

Dlaczego zablokowała się ręczna szyba mojego Ford Fiesty 4?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie ręczna szyba Twojego Ford Fiesty 4 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze motywy, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Ford Fiesta 4?

Teraz widzieliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Ford Fiesty 4 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne dla Ciebie rozwiązania, abyś mógł odblokuj szybę swojego Ford Fiesty 4 . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki wizualnej weryfikacji dość szybko zauważysz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje okno Twojego Ford Fiesty 4. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na miejscu i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Elektryczna szyba utknęła w Ford Fiesta 4

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnych okoliczności, a zablokowana elektrycznie szyba w Ford Fiesta 4 . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w związku z tym faktycznie powodują dodatkowe problemy.

Weiterlesen:
Mój Ford Fiesta jedzie w lewo, co robić?

Dlaczego okno elektryczne w moim Ford Fiesta 4 zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł zablokowanego okna w Ford Fiesta 4:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, podobnie powinieneś słyszeć dźwięk podczas uruchamiania szyby Twojego Ford Fiesty 4

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc nie ma zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Ford Fiesty 4

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane elektryczne okno w moim Ford Fiesta 4?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Ford Fiesta 4, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne procedury, które będziesz mógł zastosować, aby odblokować okno swojego Ford Fiesty 4 :

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Ford Fiesta 4, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnika, prosta oryginalna wymiana będzie najlepszym lekarstwem, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Ford Fiesta 4 zepsuła się jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Ford Fiesta 4, KTÓRY WCHODZI w tryb awaryjny

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Ford Fiesta 4/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby wykonać je samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który będzie mógł wykonać je za Ciebie .

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Fiesty 4, zapoznaj się z naszą kategorią Ford Fiesta 4.

Ссылка на основную публикацию