Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Lexusie NX, co mogę zrobić?

Niemniej jednak nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są bardzo gorące. Jedną z najbardziej podstawowych metod dość szybkiego rozproszenia ciepła przez całe lato lub usunięcia mgły w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak czasami twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Lexusie NX? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, najpierw dowiemy się o przypadku ręcznego szyby zaklejonej w Lexusie NX, a po drugie o przypadku elektrycznego szyby.

Ręczne okno naklejone w Lexusie NX

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli okno Twojego Lexusa NX utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, grozi kradzieżą samochodu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Lexusa NX zapleśnia się lub ma problemy elektryczne jako wynik wilgotności.

Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Lexusie NX?

Dlaczego ręczna szyba mojego Lexusa NX zablokowała się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Lexus NX zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne czynniki, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podniesieniu lub opuszczeniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Lexusie NX?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Lexusa NX jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne odpowiedzi, abyś mógł odblokuj szybę swojego Lexusa NX . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość podstawowe. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji dość szybko zidentyfikujesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co zablokuje okno Twojego Lexusa NX. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować je ponownie umieścić i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być odpowiednio wymienione.

Elektryczna szyba zablokowana w Lexusie NX

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a zablokowana szyba elektryczna w Lexusie NX . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe komplikacje.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Lexusie NX?

Dlaczego okno elektryczne w moim Lexusie NX zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł zablokowanego okna w Lexusie NX:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, również powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Twojego Lexusa NX

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc nie ma zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Lexusa NX

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Lexusie NX?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna w Lexusie NX, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne metody, które możesz zastosować, aby odblokować okno w Lexusie NX:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Lexusie NX. Aby go zidentyfikować, zapoznaj się z naszą zawartością strony. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilające, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • Jeśli chodzi o silnik, najlepszym rozwiązaniem będzie zwykła oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Lexusie NX zepsuła się jedna ze wsporników okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik szyby w Lexusie NX?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Lexusie NX/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby wykonać je samemu, udaj się do swojego mechanika, który będzie miał możliwość wykonania ich za Ciebie.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Lexusa NX, przejdź do naszej kategorii Lexus NX.

Ссылка на основную публикацию