Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Nissan Juke, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z najłatwiejszych technik dość szybkiego rozproszenia ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Nissan Juke? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze dowiemy się o przypadku zaklejonej ręcznej szyby w Nissan Juke, a po drugie o przypadku podnośnika szyby.

Ręczne okno zablokowane w Nissan Juke

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli okno Twojego Nissana Juke utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi on wiele z technicznego punktu widzenia, ale w pozycji otwartej jest bardziej irytujący, ryzykujesz kradzieżą pojazdu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Nissana Juke zapleśnia się lub ma problemy elektryczne jako wynik wilgotności.

Dlaczego ręczna szyba mojego Nissana Juke zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego Nissana Juke zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podniesieniu lub opuszczeniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę i w dół.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać tarcze hamulcowe Nissan Juke ?

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Nissan Juke?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Nissana Juke jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne dla Ciebie rozwiązania, abyś mógł odblokuj szybę swojego Nissana Juke . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość podstawowe. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki kontroli wzrokowej dość szybko zidentyfikujesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Nissana Juke. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które należy ostrożnie wymienić.

Elektryczna szyba zablokowana w Nissan Juke

Przejdźmy teraz do najbardziej znanego przypadku, a okno elektryczne zablokowane w Nissan Juke . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w konsekwencji powodują dodatkowe komplikacje.

Dlaczego okno elektryczne w moim Nissan Juke zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Nissan Juke:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, również powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Twojego Nissana Juke

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc nie ma zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Nissana Juke

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Nissan Juke?

Jak odblokować zablokowane elektryczne okno w moim Nissan Juke?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Nissan Juke, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem. Oto różne środki, które możesz zastosować na stronie internetowej, aby odblokować okno w Nissan Juke:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Nissan Juke. Aby go zidentyfikować, zapoznaj się z naszą stroną z treścią. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać odcięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, oczywiście martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Nissan Juke uszkodzona jest jedna ze wsporników okien, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby dowiedzieć się, czy jest skutecznie podłączone, czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Gdzie znajduje się podnośnik w Nissan Juke?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Nissan Juke/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, że ​​możesz je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika, który zrobi to za Ciebie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Nissana Juke, zapoznaj się z naszą kategorią Nissan Juke.

Ссылка на основную публикацию