Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w smart fortwo, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są dość gorące. Jednym z najbardziej podstawowych sposobów na szybkie rozproszenie ciepła przez całe lato lub ograniczenie mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak w niektórych przypadkach Twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim smart fortwo? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby wklejonej w smarta fortwo, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczne okno naklejone na smarta fortwo

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: okno Twojego smarta fortwo utknęło w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą pojazdu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego smarta fortwo spleśnia lub ma problemy z elektrycznością z powodu wilgotność.

Dlaczego ręczna szyba mojego smarta fortwo zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego smarta fortwo zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne motywy, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Uniemożliwi to mechanizmowi podnoszenie lub opuszczanie okna.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: zapobiegają odpowiedniemu przesuwaniu się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręcznie okno w moim smart fortwo?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego smarta fortwo jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych odpowiedziach, abyś mógł odblokuj okno swojego smarta fortwo . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości bardzo proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko zidentyfikujesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki okien lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje okno Twojego smarta fortwo. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w smart fortwo ?

Elektryczna szyba utknęła w smart fortwo

Przejdźmy teraz do najbardziej podstawowego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w smart fortwo . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe problemy.

Dlaczego okno elektryczne w moim smart fortwo zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł okna zablokowanego w smart fortwo:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej ogólnych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, również przy uruchamianiu szyby w smart fortwo powinien być słyszalny dźwięk

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego smarta fortwo

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno zasilania w moim smart fortwo?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy blokowania okna w smart fortwo, czas pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne procedury, które możesz wprowadzić na stronie internetowej, aby odblokować okno w smart fortwo:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Będąc przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim smart fortwo, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować zdjąć szybkę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w przeciwnym razie będzie musiała zostać zmieniona.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnikową, podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim smart fortwo uszkodzona jest jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona, czy też nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w smart fortwo?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w smart fortwo/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby zrobić je samemu, udaj się do swojego mechanika, który zrobi to za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat smarta fortwo, przejdź do naszej kategorii smart fortwo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector