Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Suzuki Vitara, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są piecami. Jedną z najprostszych technik dość szybkiego rozproszenia ciepła latem lub pozbycia się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Suzuki Vitara? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, najpierw odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Suzuki Vitara, a po drugie przypadek elektrycznego szyby.

Ręczne okno zablokowane w Suzuki Vitara

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli szyba Twojego Suzuki Vitara zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzież pojazdu lub złą pogodę i że wnętrze Twojego Suzuki Vitara zapleśnia się lub ma problemy elektryczne, ponieważ w wyniku wilgoci.

Dlaczego ręczna szyba mojego Suzuki Vitara zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Suzuki Vitara zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub uszkodzony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Suzuki Vitara?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Suzuki Vitara jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Suzuki Vitara . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość podstawowe. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki kontroli wzrokowej dość szybko wykryjesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyby lub ramię dźwigni, czy linka jest splątana lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Suzuki Vitara. Jeśli to tylko szyny, możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione .

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Suzuki Grand Vitara od wewnątrz?

Elektryczna szyba zablokowana w Suzuki Vitara

Przejdźmy teraz do najbardziej podstawowego przypadku, a okno elektryczne zablokowane w Suzuki Vitara . Prawdę mówiąc, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego w rzeczywistości mają swój udział w dodatkowych komplikacjach.

Dlaczego okno elektryczne w moim Suzuki Vitara blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Suzuki Vitara:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jedna z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, również przy uruchamianiu szyby w Suzuki Vitara powinien być słyszalny dźwięk

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Suzuki Vitara

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Suzuki Vitara?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna w Suzuki Vitara, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, oto różne metody, które możesz umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Suzuki Vitara:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Znajdując się przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w swoim Suzuki Vitara, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest zaplątany, możesz spróbować samodzielnie wyjmując szybę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w każdym innym przypadku będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o silnik, to podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym lekarstwem, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Suzuki Vitara pękła jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Suzuki Vitara ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Suzuki Vitara/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, aby wykonać je samodzielnie, udaj się do swojego technika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Aby znaleźć więcej wskazówek dotyczących Suzuki Vitara, spójrz na kategorię Suzuki Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector