Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagen Polo 3, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z najbardziej podstawowych metod szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagen Polo 3? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze zobaczymy przypadek ręcznego szyby zablokowanej w Volkswagen Polo 3, a po drugie przypadek elektrycznego szyby.

Ręczna szyba przyklejona w Volkswagen Polo 3

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Volkswagen Polo 3 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zmieni się to od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to z konieczności bardziej irytujące, grozi kradzież samochodu lub zła pogoda, a wnętrze Twojego Volkswagen Polo 3 zapleśnia się lub ma problemy elektryczne z powodu do wilgotności.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Polo 3 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Volkswagen Polo 3 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne czynniki, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Linka regulatora okna jest splątana lub złamana: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagen Polo 3?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagen Polo 3 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych alternatywach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagen Polo 3 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość podstawowe. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko zauważysz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co blokuje szybę Twojego Volkswagen Polo 3. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie zdjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być odpowiednio wymienione.

Weiterlesen:
Silnik się trzęsie w Volkswagen Polo 6, co robić ?

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagen Polo 3

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagen Polo 3 . Oczywiście okna elektryczne są z konieczności bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego z konieczności wiążą się z dodatkowymi komplikacjami.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 3 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni zablokowanego okna w Volkswagenie Polo 3:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Oczywiście jest to jeden z najbardziej podstawowych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie widać to, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie mechanizmu, ponadto podczas uruchamiania szyby w Twoim Volkswagen Polo 3 powinien być słyszalny hałas.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagen Polo 3

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 3?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Volkswagen Polo 3, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem. Na tej stronie znajdziesz różne techniki, które możesz zastosować, aby odblokować okno swojego Volkswagen Polo 3:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Polo 3, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać odcięty

  .

 • Jeśli to kabel jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagen Polo 3 uszkodzona jest jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona lub czy nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik świateł postojowych w Volkswagenie Polo 6 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Polo 3/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samodzielnie, udaj się do technika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 3, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector