Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagen Polo 4, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jedną z najprostszych metod szybkiego rozproszenia tego ciepła latem lub usunięcia mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Jednak w niektórych przypadkach Twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagen Polo 4? Dokładnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, najpierw dowiemy się o przypadku ręcznego szyby zaklejonej w Volkswagen Polo 4, a po drugie o przypadku elektrycznego szyby.

Ręczna szyba przyklejona w Volkswagen Polo 4

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Volkswagen Polo 4 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzieżą pojazdu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Volkswagen Polo 4 zapleśnia się lub ma problemy z elektrycznością z powodu do wilgotności.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Polo 4 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Volkswagen Polo 4 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwie główne przyczyny, które mogą pokazać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagen Polo 4?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagen Polo 4 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych odpowiedziach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagen Polo 4 . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanego rozumienia mechaniki, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości bardzo proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko wykryjesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Volkswagen Polo 4. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Weiterlesen:
Volkswagen Polo, które mają problemy na biegu jałowym

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagen Polo 4

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagen Polo 4 . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe problemy.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 4 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni zablokowanego okna w Volkswagenie Polo 4:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej podstawowych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, podobnie powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Twojego Volkswagen Polo 4

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagen Polo 4

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 4?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Volkswagen Polo 4, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, na tej stronie znajdziesz różne metody, które możesz zastosować, aby odblokować okno swojego Volkswagena Polo 4:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Polo 4, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli to kabel jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • Jeśli chodzi o silnik, najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, oczywiście martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagen Polo 4 uszkodzona jest jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Volkswagena Polo 3 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagen Polo 4/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie .

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagen Polo 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector