Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagen Polo 5, co mogę zrobić ?

Niemniej jednak nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są piecami. Jedną z najprostszych technik szybkiego rozpraszania ciepła przez całe lato lub usuwania mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twój okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagen Polo 5? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, najpierw dowiemy się o przypadku ręcznego szyby zablokowanej w Volkswagen Polo 5, a po drugie o przypadku elektrycznego szyby.

Ręczna szyba przyklejona w Volkswagen Polo 5

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Volkswagen Polo 5 zablokowała się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub złą pogodą i że wnętrze Twojego Volkswagen Polo 5 zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne z powodu wilgoci.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Polo 5 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczna szyba Twojego Volkswagen Polo 5 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze powody, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub złamany: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagen Polo 5?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagen Polo 5 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Porozmawiamy teraz o dostępnych alternatywach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagen Polo 5 . Aby to osiągnąć, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości dość proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki wizualnej weryfikacji szybko wykryjesz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje okno Twojego Volkswagen Polo 5. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które należy ostrożnie wymienić.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Volkswagen Polo 6 ?

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagen Polo 5

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagen Polo 5 . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i w związku z tym mają swój udział w dodatkowych komplikacjach.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 5 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł zablokowanego okna w Volkswagenie Polo 5:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najbardziej ogólnych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można się o tym przekonać, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto przy uruchamianiu szyby Twojego Volkswagen Polo 5 powinien być słyszalny dźwięk.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagen Polo 5

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagen Polo 5?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Volkswagen Polo 5, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem. Oto różne procedury, które możesz zastosować, aby odblokować okno w Volkswagen Polo 5:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Polo 5, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie będzie trzeba ją wymienić.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnikową, podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym rozwiązaniem, w rzeczywistości martwej jednostki silnikowej nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagen Polo 5 uszkodzona jest jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje, gdy aktywujesz pokrętło przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Polo 6 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagen Polo 5/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, że ​​możesz je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagen Polo 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector