Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagenie Golfie 2, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jednym z najłatwiejszych sposobów na szybkie rozproszenie tego ciepła latem lub wyeliminowanie mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Golfie 2? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze zobaczymy okoliczności ręcznego przyklejenia szyby w Volkswagenie Golfie 2, a po drugie okoliczności elektrycznego szyby.

Ręczna szyba naklejona w Volkswagenie Golfie 2

Mechanizmy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli: szyba Twojego Volkswagena Golfa 2 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej niewiele się zmieni, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, grozi kradzież samochodu lub zła pogoda, a wnętrze Twojego Volkswagena Golfa 2 zapleśnia się lub ma problemy z elektryką w wyniku wilgoci.

Weiterlesen:
W moim Volkswagenie Golfie 8 pali się kontrolka wskaźnika paliwa, co robić?

Dlaczego zablokowała się ręczna szyba mojego Volkswagena Golfa 2?

Jeśli jesteś w okolicznościach gdzie ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 2 zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne motywy, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub złamany: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszczelki lub prowadnice szkła są zepsute: uniemożliwiają prawidłowe przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagenie Golfie 2?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 2 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne dla Ciebie rozwiązania, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Golfa 2 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, ręczne mechanizmy są bardzo proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zauważysz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są złamane, co blokuje szybę Twojego Volkswagena Golfa 2. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na stronie internetowej i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do mechanizmów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagenie Golfie 2

Przejdźmy teraz do najczęstszych okoliczności, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagenie Golfie 2 . Rzeczywiście, okna elektryczne są w rzeczywistości bardziej złożone niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe problemy.

Weiterlesen:
Klimatyzacja w moim Volkswagenie Golfie nie jest już zimna

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 2 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni zablokowanego okna w Volkswagenie Golfie 2:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Rzeczywiście, jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie widać to, bo zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny specyficzny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może zerwać się lub zaplątać w bęben mechanizmu, tak samo przy uruchamianiu szyby Twojego Volkswagena Golfa 2 powinien być słyszalny dźwięk.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagena Golfa 2

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 2?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny blokowania okna w Volkswagen Golf 2, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne środki, które będziesz mógł umieścić na stronie internetowej, aby odblokować okno swojego Volkswagen Golf 2:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na stronie internetowej.
 • Znajdując się przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagenie Golfie 2, zapoznaj się z naszym artykułem, aby go zlokalizować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest zaplątany, możesz spróbować samodzielnie wyjmując szybę z uchwytów, aby umieścić ją z powrotem na stronie internetowej, w każdym innym przypadku będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o silnik, najlepszym środkiem zaradczym będzie prosta oryginalna wymiana, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagenie Golfie 2 zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Wreszcie, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest prawidłowo podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Volkswagen Golf 4 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Golfie 2/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, zgłoś się do mechanika samochodowego, który będzie mógł wykonać je za Ciebie .

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 2 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 2.

Ссылка на основную публикацию