Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagenie Golfie 4, co mogę zrobić ?

Chociaż nowsze pojazdy są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są piecami. Jedną z najbardziej podstawowych technik dość szybkiego rozproszenia ciepła latem lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak w niektórych przypadkach Twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Golfie 4? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Volkswagenie Golfie 4, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczna szyba naklejona w Volkswagenie Golfie 4

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: szyba Twojego Volkswagena Golfa 4 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej jest to bardziej frustrujące, grozi kradzież samochodu lub zła pogoda, a wnętrze Twojego Volkswagena Golfa 4 zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne w wyniku wilgoci.

Dlaczego zablokowała się ręczna szyba mojego Volkswagena Golfa 4?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 4 zacięło się zarówno w pozycji otwartej, jak i zamkniętej, istnieją dwa najważniejsze czynniki, które mogą pokazać ci tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez system.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagenie Golfie 4?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 4 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych alternatywach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Golfa 4 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki kontroli wzrokowej dość szybko zidentyfikujesz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co blokuje szybę Twojego Volkswagena Golfa 4. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować umieścić je z powrotem na miejscu i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić część, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być ostrożnie wymienione.

Weiterlesen:
Jak ręcznie zablokować Volkswagena Golfa 8 ?

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagenie Golfie 4

Przejdźmy teraz do najbardziej podstawowego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagenie Golfie 4 . Oczywiście okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie przynoszą dodatkowe komplikacje.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 4 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni zablokowanego okna w Volkswagenie Golfie 4:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: Oczywiście jest to jeden z najbardziej podstawowych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, ponieważ zanim całkowicie odpuszczą, zaczynają się męczyć, a szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, podobnie przy uruchamianiu szyby Twojego Volkswagena Golfa 4 powinien być słyszalny dźwięk.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagena Golfa 4

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 4?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna w Volkswagenie Golfie 4, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem. Na tej stronie znajdziesz różne metody, które możesz zastosować, aby odblokować okno swojego Volkswagena Golfa 4:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagenie Golfie 4, zapoznaj się z naszą treścią, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich należy odciąć

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie będzie musiała zostać wymieniona.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnika, podstawowa oryginalna wymiana będzie najlepszym lekarstwem, w rzeczywistości martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagenie Golfie 4 zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona, czy nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Gdzie wlać płyn chłodzący do Volkswagena Golfa 2 ?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Golfie 4/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, że ​​możesz je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika, który zrobi to za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector