Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowało się w Volkswagenie Golfie 6, co mogę zrobić ?

Niemniej jednak nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, przez całe lato wciąż są bardzo gorące. Jedną z najbardziej podstawowych metod szybkiego rozproszenia ciepła przez całe lato lub zmniejszenia zaparowania w zimie jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak w niektórych przypadkach Twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Golfie 6? Dokładnie na to postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, po pierwsze zobaczymy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Volkswagenie Golfie 6, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczna szyba naklejona w Volkswagenie Golfie 6

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym są jednak różne, jeśli: szyba Twojego Volkswagena Golfa 6 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej , nie zastąpi wiele od strony technicznej, ale w pozycji otwartej z konieczności jest to bardziej irytujące, grozi kradzież samochodu, lub zła pogoda i że wnętrze Twojego Volkswagena Golfa 6 zapleśnia się lub ma komplikacje elektryczne ze względu na wilgoć.

Dlaczego zablokowała się ręczna szyba mojego Volkswagena Golfa 6?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 6 zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa najważniejsze motywy, które mogą opisać tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podniesieniu lub opuszczeniu okna przez system.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagenie Golfie 6?

Teraz wiemy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Golfa 6 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Omówimy teraz dostępne odpowiedzi, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Golfa 6 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są w rzeczywistości dość proste. Będziesz musiał zdejmij pieczęć ze swoich drzwi aby uzyskać dostęp do systemu podnośnika szyb. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zauważysz, czy niektóre części są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co blokuje szybę Twojego Volkswagena Golfa 6. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w przeciwnym razie będziesz musiał wymienić część, w tym celu musisz najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie 2 ?

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagenie Golfie 6

Przejdźmy teraz do najczęstszego przypadku, a zablokowane elektryczne szyby w Volkswagenie Golfie 6 . W rzeczywistości okna elektryczne są z konieczności bardziej złożone niż okna ręczne i w związku z tym nieuchronnie wiążą się z dodatkowymi komplikacjami.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 6 blokuje się?

Zacznijmy więc od możliwych źródeł zablokowanego okna w Volkswagenie Golfie 6:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jedna z najczęstszych przyczyn awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie widać to, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może pęknąć lub zaplątać się w bębnie systemu, ponadto przy uruchamianiu szyby Twojego Volkswagena Golfa 6 powinien być słyszalny hałas.

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagena Golfa 6

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagenie Golfie 6?

Teraz, gdy widzieliśmy wszystkie możliwe przyczyny zablokowania okna w Volkswagenie Golfie 6, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne metody, które będziesz mógł zastosować, aby odblokować okno swojego Volkswagena Golfa 6:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie wyjmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Będąc przed systemem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd o wartości około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagenie Golfie 6, zapoznaj się z naszą zawartością strony, aby go znaleźć. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli to kabel jest zaplątany, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie trzeba będzie ją wymienić.
 • Jeśli chodzi o jednostkę silnika, najlepszym rozwiązaniem będzie prosta oryginalna wymiana, oczywiście martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagenie Golfie 6 zepsuła się jedna z podpór okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypięte lub przykręcone do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po włączeniu gałki przełącznika i sprawdziłeś wszystkie połączenia elektryczne, wyjmij gałkę przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączona lub czy nie jest uszkodzona.
Weiterlesen:
Pomarańczowe światło Volkswagen Golf, które pozostaje włączone

Teraz już wiesz jak pozbyć się zaklejonej szyby w Volkswagenie Golfie 6/strong, niektóre naprawy są bardziej skomplikowane niż inne, jeśli nie masz doświadczenia, że ​​możesz je wykonać samodzielnie, udaj się do swojego mechanika samochodowego, który wykona je za Ciebie.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 6 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector