Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Okno zablokowane w Volkswagen Touran 2, co mogę zrobić?

Chociaż nowsze samochody są coraz lepiej izolowane, latem wciąż są bardzo gorące. Jednym z najprostszych sposobów na szybkie rozproszenie tego ciepła latem lub pozbycie się mgły zimą jest otwieranie okien podczas jazdy. Niemniej jednak często twoje okna mogą się nie otwierać lub mogą się zablokować, otwierając się lub zamykając . W takim przypadku, co powinienem zrobić, jeśli mam okno zablokowane w moim Volkswagenie Touranie 2? Właśnie na to postaramy się dzisiaj odpowiedzieć, po pierwsze odkryjemy przypadek ręcznego szyby zaklejonej w Volkswagenie Touranie 2, a po drugie przypadek szyby elektrycznej.

Ręczne okno zablokowane w Volkswagenie Touranie 2

Systemy między oknem elektrycznym a oknem ręcznym różnią się jednak, jeśli szyba Twojego Volkswagena Tourana 2 zacięła się w pozycji otwartej lub zamkniętej , od strony technicznej nie zmieni się to zbytnio, ale w pozycji otwartej jest to bardziej irytujące, ryzykujesz kradzieżą samochodu lub znoszeniem złej pogody i że wnętrze Twojego Volkswagena Tourana 2 zapleśnia się lub ma problemy z elektrycznością, ponieważ w wyniku wilgoci.

Dlaczego ręczna szyba mojego Volkswagena Tourana 2 zacięła się?

Jeśli jesteś w przypadku, w którym ręczne okno Twojego Volkswagena Tourana 2 zacięło się w pozycji otwartej lub zamkniętej istnieją dwa główne powody, które mogą wyjaśnić tę blokadę:

 • Kabel regulatora okna jest splątany lub zniszczony: Zapobiegnie to podnoszeniu lub opuszczaniu okna przez mechanizm.
 • Uszkodzone uszczelki lub prowadnice szkła: uniemożliwiają optymalne przesuwanie się szkła w górę i w dół.

Jak otworzyć zablokowane ręczne okno w moim Volkswagenie Touranie 2?

Teraz odkryliśmy, dlaczego ręczne okno Twojego Volkswagena Tourana 2 jest zablokowane w pozycji otwartej lub zamkniętej. Skoncentrujemy się teraz na dostępnych dla Ciebie rozwiązaniach, abyś mógł odblokuj szybę swojego Volkswagena Tourana 2 . Aby to zrobić, nie potrzebujesz bardzo zaawansowanej wiedzy mechanicznej, mechanizmy ręczne są dość proste. Będziesz musiał usuń uszczelkę z drzwi aby uzyskać dostęp do mechanizmu podnośnika szyby. Dzięki kontroli wzrokowej szybko zauważysz, czy niektóre elementy są uszkodzone, takie jak wsporniki szyb lub ramię dźwigni, czy kabel jest splątany lub czy szyny są uszkodzone, co blokuje szybę Twojego Volkswagena Tourana 2. Jeśli to tylko szyny możesz spróbować włożyć je z powrotem na miejsce i nasmarować, w każdym innym przypadku będziesz musiał wymienić element, w tym celu będziesz musiał najpierw ostrożnie wyjąć szybę, aby uzyskać dostęp do systemów, które mają być bezpiecznie wymienione.

Weiterlesen:
Jak wyregulować reflektory w Volkswagen Touran 3 ?

Elektryczna szyba zablokowana w Volkswagenie Touranie 2

Przejdźmy teraz do najbardziej ogólnego przypadku, a okno elektryczne zablokowane w Volkswagen Touran 2 . W rzeczywistości okna elektryczne są w rzeczywistości trudniejsze niż okna ręczne i dlatego faktycznie powodują dodatkowe problemy.

Dlaczego okno elektryczne w moim Volkswagenie Touranie 2 zablokowało się?

Zacznijmy więc od możliwych korzeni okna zablokowanego w Volkswagenie Touranie 2:

 • Wadliwe silniki podnośników szyb: W rzeczywistości jest to jeden z najczęstszych czynników awarii podnośników szyb, ponieważ silniki te z czasem się męczą i mogą stać się bezużyteczne. Generalnie można to odkryć, bo zanim całkowicie zrezygnują, zaczynają się męczyć i szyba unosi się coraz wolniej.
 • Jedna z zębatek podnośnika szyby zacina się lub pęka, w takim przypadku po naciśnięciu przycisku podnośnika szyby powinien być słyszalny szczególny dźwięk.
 • Podobnie jak w przypadku ręcznego podnośnika szyb, jeden z linek może się zerwać lub zaplątać w bęben mechanizmu, ponadto powinieneś zauważyć hałas podczas uruchamiania szyby Twojego Volkswagena Tourana 2

  .

 • Bezpiecznik podnośnika szyby jest uszkodzony, więc brak zasilania silnika podnośnika szyby Twojego Volkswagena Tourana 2

  .

 • Gałka przełącznika jest odłączona lub uszkodzona

Jak odblokować zablokowane okno elektryczne w moim Volkswagenie Touranie 2?

Teraz, gdy odkryliśmy wszystkie możliwe motywy zablokowanego okna w Volkswagen Touran 2, nadszedł czas, aby pomóc Ci rozwiązać ten problem, w tym artykule przedstawiono różne procedury, które będziesz mógł zastosować, aby odblokować okno swojego Volkswagena Touran 2:

 • Zanim zrobisz cokolwiek innego, ostrożnie zdejmij wykończenie drzwi, aby uniknąć złamania zszywek trzymających je na miejscu.
 • Znajdując się przed mechanizmem, musisz przetestować instalację elektryczną, odłączyć kable zasilające od silnika i za pomocą woltomierza sprawdzić, czy podczas naciskania przycisku podnoszenia szyby masz prąd około 12 woltów. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał spojrzeć na bezpiecznik podnośnika szyby w Twoim Volkswagen Touran 2, zapoznaj się z naszym artykułem, aby pomóc Ci go zidentyfikować. Jeśli bezpiecznik jest w dobrym stanie, sprawdź przewody zasilania, jeden z nich musi zostać przecięty

  .

 • Jeśli jest to kabel, który jest skręcony, możesz spróbować wyjąć szybę z uchwytów i włożyć ją z powrotem na miejsce, w przeciwnym razie będzie trzeba ją wymienić.
 • W przypadku jednostki silnikowej najlepszym rozwiązaniem będzie podstawowa oryginalna wymiana, oczywiście martwego silnika nie można odzyskać.
 • Jeśli w Twoim Volkswagen Touran 2 pękła jedna z podpórek okiennych, możesz je łatwo wymienić, ponieważ są one po prostu przypinane lub przykręcane do okna.
 • Na koniec, jeśli nic się nie dzieje po naciśnięciu pokrętła przełącznika i sprawdzeniu wszystkich połączeń elektrycznych, wyjmij pokrętło przełącznika, aby sprawdzić, czy jest skutecznie podłączone lub czy nie jest uszkodzone.
Weiterlesen:
Jak holować Volkswagena Tourana?

Teraz już wiesz jak pozbyć się zablokowanej szyby w Volkswagen Touran 2/strong, niektóre naprawy są trudniejsze niż inne, jeśli nie czujesz się na siłach, aby wykonać je samemu, udaj się do swojego technika, który będzie w stanie wykonać je za Ciebie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Tourana 2, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Touran 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector