Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Opel Insignia, który już nie przyspiesza

Odkrycie nieprawidłowego zachowania silnika w jego samochodzie nie jest dobrym znakiem. W rzeczywistości silnik jest głównym organem Twojego samochodu i wszelkie oznaki awarii muszą być natychmiast zidentyfikowane i musisz znaleźć przyczynę tego objawu. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w okolicznościach, gdzie Twój Opel Insignia już nie przyspiesza, czy to pod górę, czy z góry, stworzyliśmy ten plik, aby pomóc Ci zrozumieć przyczynę niepowodzenia. W tym celu przeanalizujemy większość przyczyn, które mogą usprawiedliwiać słabe przyspieszenie Twojego Opla Insignia.

Mój Opel Insignia nie przyspiesza już prawidłowo z powodu zapłonu:

Zacznijmy naszą listę wyzwalacze, które mogą spowodować, że Twój Opel Insignia przestanie prawidłowo przyspieszać. Jednym z najbardziej znanych wyzwalaczy jest to, że twój zapłon się psuje. Mówimy o zapłonie, ale możemy również uogólnić nieprawidłowe działanie na ECU, który sam może przekazać złe informacje, które wpłyną na twój zapłon. Może się wydawać, że Twój Opel Insignia został zabezpieczony, nie wahaj się przeglądać tych treści, aby uzyskać więcej informacji. Aby sprawdzić, czy jedna z tych komplikacji nie jest przyczyną, dla której Twój samochód już nie przyspiesza, musisz przeprowadzić test Opel Insignia przez narzędzie diagnostyczne. Co więcej, możesz zweryfikować stan cewek zapłonowych, jeśli masz ich kilka, a jedna jest uszkodzona, może to wyjaśnić dziury przyspieszenia, które otrzymujesz, jeśli masz tylko jedną w normalnych warunkach, Twój Opel Insignia nie powinien się uruchamiać.

Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Opla Insignii, co robić ?

Mój Opel Insignia nie przyspiesza już płynnie z powodu wtryskiwaczy:

Skupmy się na obawach związanych z wtryskiwaczami w Twoim Oplu Insignia. Jeśli masz wrażenie, że Twój samochód pryska, że ​​traci moc, jest całkiem możliwe, że z powodu zła jakość paliwa co najmniej jeden z twoich wtryskiwaczy jest zablokowany lub zatkany, który powoduje złą mieszankę paliwowo-powietrzną przesyłaną do silnika i tym samym automatycznie zakłóca jego normalną pracę, pamiętaj o sprawdzeniu stanu wtryskiwaczy. Jeśli podczas testu zauważysz, że jeden z Twoich wtryskiwaczy przecieka w Twoim Oplu Insignia, nie wahaj się przeglądać naszej małej zawartości, aby naprawić tę usterkę.

Mój Opel Insignia nie przyspiesza już tak jak poprzednio z powodu kabla akceleratora:

Innym prawdopodobnym uzasadnieniem tego, że Twój samochód już nie przyspiesza, niezależnie od tego, czy jedziesz, stoisz, jest gorący, zimny czy przyspieszasz, jest wyraźne zużycie linki gazu. Jeśli kabel akceleratora się starzeje i rozdziera, nie będzie ślizgał się prawidłowo w osłonie i spowoduje utratę mocy, sprawdź stan zużycia.

Mój Opel Insignia już nie przyspiesza z powodu sprzęgła:

Jeden z najczęstszych wyzwalaczy Opel Insignia nie przyspiesza po naciśnięciu pedału gazulub nie posuwając się do przodu, oznacza to, że tarcza sprzęgła jest przestarzała. W rzeczywistości rolą sprzęgła jest przeniesienie mocy z silnika do skrzyni biegów, która następnie przeniesie ją na koła. Jeśli ta tarcza jest „gładka”, nie będziesz już w stanie przenieść tej mocy na koła i odkryjesz, że Twój Opel Insignia już nie przyspiesza, a przynajmniej silnik może wzrosnąć, ale prędkość Twojego samochodu mieć trudności z podnoszeniem. Przejrzyj nasze treści dotyczące sprzęgła, które ślizga się w Oplu Insignia, aby przetestować swoje i sprawdzić, czy to nie jest przyczyna Twojej awarii.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Opel Insignia ?

Podczas przyspieszania moim Oplem Insignia odczuwam utratę mocy z powodu filtra paliwa:

Jeśli chodzi o filtr paliwa, to mamy do czynienia z takim samym problemem jak zablokowane wtryskiwacze. Jeśli Twój Opel Insignia już nie przyspiesza i masz wrażenie, że pryska lub masz krople podczas przyspieszania, realistyczne jest zatkanie filtra paliwa. Konsekwencją byłoby to, że cały układ dolotowy pracuje na biegu jałowym, a zatem silnikowi brakuje paliwa do normalnej pracy. Nie wahaj się go weryfikować i w razie potrzeby zamienić. Jeśli masz wrażenie, że Twój pojazd sam rośnie w obrotach, przejrzyj te treści, które pomogą Ci zlokalizować przyczynę.

Mój Opel Insignia już nie przyspiesza z powodu filtra cząstek stałych:

Ostatnie wyjaśnienie tego, że samochód nie przyspiesza, pochodzi z układu wydechowego. Dzisiejsze pojazdy są wyposażone w coraz więcej funkcji ograniczających emisję zanieczyszczeń, filtr cząstek stałych jest częścią tego pakietu. Jednak w zależności od zastosowania może się zatkać i zablokować. Szczególnie jeśli robisz krótkie wycieczki i potrafisz zamontować samochód w obrotach. W takim przypadku możliwe jest, że Twój filtr cząstek stałych zostanie zatkany i Twój Opel Insignia nie będzie już przyspieszał. Sprawdź to.

Mój Opel Insignia już nie przyspiesza z powodu przebitego węża:

Podsumowując, ostatnie wyjaśnienie i oczywiście najmniej dokuczliwe dla Ciebie, możliwe jest, że jeden z Twoich przewodów dolotowych paliwa lub powietrza jest przebity lub pęknięty i powoduje to brak powietrza lub paliwa, co spowoduje, że samochód, który nie przyspiesza więcej, sprawdź pod maską, pracę silnika, poziom zużycia węży, uważaj, aby się nie poparzyć. Jeśli kiedykolwiek znajdziesz się w takiej sytuacji, możliwe, że Twój Opel Insignia nie będzie bezczynny, w takim przypadku zapoznaj się z naszą treścią, aby dogłębnie zająć się dysfunkcją.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Opla Insignia, spójrz na kategorię Opel Insignia.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Oplu Insignia ?
Ссылка на основную публикацию