Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Opel Zafira, który ginie podczas jazdy

Jeśli masz problem ze swoim Oplem Zafirą i nie możesz dowiedzieć się, skąd się on wziął, nie martw się, jesteśmy tylko na tej stronie, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na te problemy. Jeśli w twoim przypadku, twój Opel Zafira zatrzymuje się mimo jazdy , musisz być bardziej niż zaniepokojony tym problemem. W tym przewodniku pomożemy Ci odkryć przyczynę problemu. Z przyjemnością odkryjesz jednak, że pojazd, który zatrzymuje się podczas jazdy, może wywołać wiele różnych problemów, więc spróbuj spojrzeć na nie z perspektywy tego, jak zachowuje się Twój Opel Zafira, gdy umiera podczas jazdy. Aby to zrobić, wymienimy teraz wszystkie komponenty, które zostały zlokalizowane, a także wyzwalacz ich awarii, gdy Opel Zafira umiera podczas jazdy.

Opel Zafira, KTÓRA wyłącza MIMO JAZDY: OBEJMUJĄCE CZĘŚCI

W rzeczywistości pomożemy Ci w dochodzeniu w sprawie pochodzenie Twojego Opla Zafiry, który ginie podczas jazdy. Zbadaj wszystkie części, które w przypadku uszkodzenia spowodują problem, przez który przechodzisz.

ZAWÓR EGR

Zawór EGR to jeden z elementów, które sprawiają kierowcy sporo kłopotów. Oczywiście ten zawór ma zwyczaj zatykania się wraz z upływem czasu lub spowodowany „cichą” jazdą Twojego Opla Zafiry. Może to skutkować słabą dyfuzją spalin, a gdy jest całkowicie zatkany, utratą mocy i możliwym utknięciem na biegu jałowym. Zapoznaj się z całym artykułem dotyczącym problemów z zaworem EGR, aby uzyskać więcej informacji.

PRZEWÓD UZIEMIAJĄCY LUB KŁOPOT ELEKTRYCZNY

Czy Twój Opel Zafira wyłącza się podczas jazdy? Nie zapomnij sprawdzić swojej jednostki elektrycznej, jeśli jest to na przykład przewód uziemiający, który może spowodować zwarcie lub całkowicie uszkodzony obwód elektryczny, który nie może już przewodzić prądu. Jest to jeden z najbardziej skomplikowanych motywów do wykrycia… Sugerujemy, abyś spróbował odkryć „spaloną” część przewodu uziemiającego, co wskazywałoby, że między kablem a nadwoziem powstał łuk elektryczny, jednak na pewno będziesz miał skontaktować się z profesjonalistą, aby rozwiązać ten problem.

Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Opel Zafira 3, co robić ?

SIŁOWNIK JAŁOWY

Celem tej części jest sterowanie prędkością biegu jałowego silnika Twojego Opla Zafiry. Jeśli jednostka silnika Opla Zafiry nagle się zatrzyma, gdy stoisz, na przykład na czerwonym świetle, sprawdź poziom zużycia siłownika.

POMPA PALIWA

Jeden z najbardziej racjonalnych motywów, bez paliwa, silnik przestaje działać. Czasami z biegiem lat filtr pompy paliwa może się zatkać lub pompa paliwa jest słaba i przestaje pompować. W obu przypadkach Twój Opel Zafira może się zatrzymać podczas jazdy.

SYSTEM WTRYSKU PALIWA

Takie samo odbicie jak poprzednio, jednak w tym scenariuszu jest to ostatnia faza wlotu paliwa do silnika. Zatarte wtryskiwacze, uszkodzona pompa wtryskowa lub czujnik i Twój Opel Zafira może przestać działać lub całkowicie wyłączyć wtrysk paliwa. Problem z wtryskiem zwykle pojawia się, gdy wtrysk paliwa jest gorący.

PROBLEM NEIMAN

Neiman, w szczególności dotyczący wyłącznika zapłonu, często powoduje kłopoty i powoduje zatrzymanie Opla Zafiry podczas jazdy. Ta część, która jest niezbędna do uruchomienia pojazdu silnikowego, służy również jako zabezpieczenie przed kradzieżą, które w przypadku awarii uniemożliwi normalną pracę Opla Zafiry.

CEWKI ZAPŁONOWE (TYLKO SILNIK BENZYNOWY)

Przedostatnie główne wyjaśnienie, że Opel Zafira zatrzymuje się, chociaż jazdą jest cewka zapłonowa. To pochodzenie ma znaczenie tylko dla samochodów benzynowych, ponieważ silnik działa w wyniku eksplozji, a nie kompresji. Jeśli twoje cewki są zbyt zużyte, nie będą już iskrzyć. Spójrz na tę stronę.

Weiterlesen:
Jak wyjąć tylne siedzenie Opel Zafira 3 ?

AKUMULATOR / ALTERNATOR

Wreszcie możliwe jest również bycie ofiarą zużytego akumulatora lub uszkodzonego alternatora. W obu przypadkach brak energii zmagazynowanej w akumulatorze uniemożliwi pracę Opla Zafiry, ponieważ nie będzie on już mógł zasilać głównych części jednostki silnikowej.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Opla Zafiry, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Opel Zafira.

Ссылка на основную публикацию