Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Opel Zafira Tourer, który ginie podczas jazdy

Jeśli masz problem ze swoim Oplem Zafirą Tourer i nie możesz dowiedzieć się, skąd się on wywodzi, nie martw się, jesteśmy tutaj tylko po to, aby pomóc Ci znaleźć odpowiedzi na te problemy. Jeśli w twojej sytuacji, twój Opel Zafira Tourer zatrzymuje się mimo jazdy , musisz być bardziej niż zaniepokojony tym problemem. W tym przewodniku pomożemy Ci odkryć przyczynę problemu. Niemniej jednak z przyjemnością odkryjesz, że pojazd, który zatrzymuje się podczas jazdy, może powodować wiele różnych problemów, więc spróbuj spojrzeć na nie z perspektywy tego, jak zachowuje się Twój Opel Zafira Tourer, gdy umiera podczas jazdy . Aby to osiągnąć, wymienimy teraz wszystkie części, które zostały zlokalizowane do zaangażowania, oraz wyzwalacz ich awarii, gdy Opel Zafira Tourer umiera podczas jazdy.

Opel Zafira Tourer, KTÓRY WYŁĄCZA SIĘ MIMO JAZDY: OBJĘTE CZĘŚCI

W rzeczywistości pomożemy Ci w dochodzeniu w sprawie pochodzenie Twojego Opla Zafiry Tourer, który ginie podczas jazdy. Sprawdź wszystkie części, które w przypadku uszkodzenia spowodują napotkany problem.

ZAWÓR EGR

Zawór EGR to jeden z elementów, które przysparzają kierowcom sporo kłopotów. Oczywiście zawór ten zatyka się w miarę upływu czasu lub jest spowodowany „cichą” jazdą Opla Zafiry Tourer. Może to skutkować słabą dyfuzją spalin, a gdy jest całkowicie zatkany, utratą mocy i możliwym utknięciem na biegu jałowym. Przeczytaj ten obszerny artykuł dotyczący problemów z zaworem EGR, aby uzyskać więcej informacji.

PRZEWÓD UZIEMIAJĄCY LUB KŁOPOT ELEKTRYCZNY

Czy Twój Opel Zafira Tourer wyłącza się podczas jazdy? Nie zapomnij sprawdzić swojego układu elektrycznego, czy jest to na przykład przewód uziemiający, który może spowodować zwarcie, czy też całkowicie uszkodzony obwód elektryczny, który nie może już przewodzić prądu. To jeden z najtrudniejszych do wykrycia motywów… Sugerujemy, abyś spróbował odkryć „spaloną” część przewodu uziemiającego, co wskazywałoby, że pomiędzy kablem a karoserią powstał łuk elektryczny, niemniej jednak bezwzględnie będziesz miał skontaktować się ze specjalistą w celu rozwiązania tego problemu.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Opla Zafiry 3 ?

SIŁOWNIK JAŁOWY

Celem tej części jest kontrolowanie obrotów silnika na biegu jałowym Twojego Opla Zafiry Tourer. Jeśli jednostka silnikowa Opla Zafiry Tourer niespodziewanie zatrzymuje się podczas postoju, na przykład na czerwonym świetle, sprawdź poziom zużycia siłownika.

POMPA PALIWA

Jeden z najbardziej oczywistych wyzwalaczy, bez paliwa, silnik przestaje działać. Czasami z biegiem lat filtr pompy paliwa może się zatkać lub pompa paliwa jest słaba i przestaje pompować. Każda technika, Twój Opel Zafira Tourer może się pozbyć pomimo jazdy.

SYSTEM WTRYSKU PALIWA

To samo odbicie, co odkryto wcześniej, niemniej jednak w tej sytuacji jest to ostatnia faza wlotu paliwa do silnika. Zatarte wtryskiwacze, uszkodzona pompa wtryskowa lub czujnik i Twój Opel Zafira Tourer może przestać działać lub całkowicie wyłączyć wtrysk paliwa. Problem z wtryskiem pojawia się zwykle, gdy wtrysk paliwa jest gorący.

PROBLEM NEIMAN

Neiman, w szczególności dotyczący wyłącznika zapłonu, może od czasu do czasu sprawić Ci kłopoty i sprawić, że Twój Opel Zafira Tourer będzie się go pozbył podczas jazdy. Ta część, która ma kluczowe znaczenie dla uruchomienia samochodu, służy również jako zabezpieczenie przed kradzieżą, które w przypadku awarii uniemożliwi normalne działanie Opla Zafiry Tourer.

CEWKI ZAPŁONOWE (TYLKO SILNIK BENZYNOWY)

Przedostatnim głównym powodem zatrzymania Opla Zafiry Tourer mimo jazdy jest cewka zapłonowa. To źródło ma znaczenie tylko dla samochodów benzynowych, ponieważ silnik działa w wyniku eksplozji, a nie kompresji. Jeśli twoje cewki są zbyt zużyte, nie będą już iskrzyć. Spójrz na tę stronę.

AKUMULATOR / ALTERNATOR

Wreszcie równie dobrze można paść ofiarą zużytego akumulatora lub uszkodzonego alternatora. W obu przypadkach brak energii zmagazynowanej w akumulatorze uniemożliwi pracę Opla Zafiry Tourer, ponieważ nie będzie on już mógł zasilać głównych części jednostki silnikowej.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Oplu Zafira Tourer?

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Opla Zafiry Tourer, przejdź do naszej kategorii Opel Zafira Tourer.

Ссылка на основную публикацию