Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem sondy lambda w Mercedesie klasy C

Nowoczesne pojazdy są coraz bardziej wyposażone w nowe technologie, oprócz komfortu użytkowania, jakie może przynieść, technologia ma również tę zaletę, że oszczędza paliwo czy zmniejsza zanieczyszczenia emitowane przez nasze pojazdy. Dokładnie to jest tematem naszego artykułu, którego treść dnia przyjrzymy się przy problemach sondy lambda w Mercedesie klasy C , ten czujnik też się nazywa czujnik tlenu odgrywa zasadniczy cel. Aby dowiedzieć się, najpierw dowiemy się, do czego służy sonda lambda, a następnie jakie są problemy z sondą lambda w Mercedesie klasy C i jak je rozwiązać.

Do czego służy lambda w Mercedesie klasy C?

Więc zaczynamy nasz artykuł od korzyść z sondy lambda w Mercedesie klasy C , najpierw zobaczymy, jakie jest zadanie tej sondy, a następnie jak działa.

Rola sondy lambda w Mercedesie klasy C

Po raz pierwszy opracowany przez Volvo w latach 1970., zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990. z pierwszą specyfikacją emisji EURO 1. Jak dobrze się nazywa czujnik tlenu w Mercedesie klasy C , jego zadaniem jest regulacja ilości tlenu w spalinach, co umożliwi jednostce silnikowej modyfikację mieszanki paliwowo-powietrznej w celu zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez samochód i zmniejszyć zużycie paliwa w samochodzie.

Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Mercedesa klasy C ?

Działanie sondy lambda w Mercedesie klasy C

Zanim opiszę ci różne problemy sondy lambda w Mercedesie klasy C , przyjrzymy się nieco bardziej szczegółowo jego działaniu, aby umożliwić dokładne zrozumienie, jak działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak informowaliśmy, sonda lambda ma za zadanie kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie pomyśleć, że te dane są mierzone przed spalaniem, ale jest wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . W standardzie EURO 1 przed katalizatorem wymagana była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych specyfikacji są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . Korzyścią jest uzyskanie dokładniejszych danych dzięki kompilacji dwóch sond. Dane te są przesyłane do ECU, który zmodyfikuje ilość powietrza i benzyny wtryskiwanych do jednostki silnika, aby poprawić spalanie .

Problem sondy lambda w Mercedesie klasy C

.

Nareszcie zamierzamy zaatakować sekcję, którą najwyraźniej najbardziej lubisz w tym artykule, co zrobić, jeśli masz problem sondy lambda w Mercedesie klasy C . W pierwszym kroku dowiemy się jak znaleźć sondę lambda HS a w drugim kroku jak to zmienić.

Jak się dowiedzieć, czy sonda lambda w Mercedesie klasy C to HS

.

Ważne jest, aby wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie rzecz biorąc żywotność 150 000 km , te statystyki mogą się różnić w zależności od rocznika Twojego Mercedesa klasy C, stylu jazdy i dobrego funkcjonowania jednostki silnikowej. Źle zadbana jednostka silnika, która emituje niespalone gazy, może na zawsze uszkodzić Twoją sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą ostrzegam o niesprawnej sondzie lambda w Mercedesie klasy C być może zapali się lampka zespołu silnika, jeśli chcesz wyłączyć lampkę silnika swojego Mercedesa klasy C, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszym dedykowanym artykułem, aby zapoznać się z procedurą do wykonania. Jedyna skuteczna technika, aby mieć pewność, że masz problem z sondą lambda w swoim Mercedesie klasy C i aby skompletować swój samochód do walizki diagnostycznej, w tym celu nie zastanawiaj się dwa razy, aby zasięgnąć porady w naszym poradniku, który wyjaśnia Ci Mercedes klasy Cjak odczytać kod usterki Mercedesa klasy C. Należy pamiętać, że jeśli masz problemy z którąś z posiadanych sond lambda, jedynym rozwiązaniem ich rozwiązania będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Mercedesie klasy C?

I wreszcie skupimy się na korekta problemów z sondą lambda w Mercedesie klasy C , opisując jak zastąpić lambda czujnik.

Weiterlesen:
Mój Mercedes Classe C zjeżdża w prawo, co robić?

Wymiana sondy lambda jest dość prosta do wykonania i będziesz miał możliwość zrobienia tego sam przy minimalnym użyciu narzędzi i wiedzy mechanicznej. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem, ponieważ jeśli jedna z nich jest niesprawna, druga grozi dość szybkim wyrzuceniem. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swojego Mercedesa klasy C na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej problemów z sondą lambda w Mercedesie klasy C.

Jeśli chcesz więcej poradników na temat Mercedesa klasy C, przejdź do naszej kategorii Mercedes klasy C.

Ссылка на основную публикацию