Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem sondy lambda w Subaru Impreza

Nowoczesne pojazdy są stopniowo ładowane nowymi technologiami, oprócz komfortu użytkowania, jakie może przynieść, technologia ma również tę zaletę, że oszczędza paliwo czy zmniejsza zanieczyszczenia emitowane przez nasze pojazdy. To jest właśnie temat naszego dzisiejszego artykułu, przyjrzymy się przy problemach sondy lambda na Subaru Impreza , ten czujnik też się nazywa czujnik tlenu pełni istotną funkcję. Aby dowiedzieć się, najpierw zidentyfikujemy, do czego jest używana sonda lambda, a następnie jakie są problemy z sondą lambda w Subaru Impreza i jak je rozwiązać.

Czym jest zadanie lambda w Subaru Imprezie?

Więc zaczynamy nasz artykuł od korzyść z sondy lambda w Subaru Impreza , najpierw zobaczymy, do czego służy ta sonda, a następnie jak działa.

Rola sondy lambda w Subaru Impreza

Po raz pierwszy zaprojektowany przez Volvo w latach 1970., zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990. z pierwszymi normami emisji EURO 1. Nazywane również czujnik tlenu w Subaru Impreza , jego zadaniem jest kontrolowanie ilości tlenu w spalinach, co pozwoli na modyfikację mieszanki paliwowo-powietrznej przez jednostkę silnikową zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez pojazd silnikowy i obniżyć zużycie paliwa przez samochód.

Działanie sondy lambda w Subaru Impreza

Zanim wyjaśnię ci różne problemy sondy lambda na Subaru Impreza , przyjrzymy się nieco bardziej szczegółowo jego działaniu, aby umożliwić ci dokładne ustalenie, jak to działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak informowaliśmy, sonda lambda ma za zadanie kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie sądzić, że te dane są mierzone przed spalaniem, ale jest wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . Przy normie EURO 1 przed katalizatorem wymagana była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych norm są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . Korzyścią jest uzyskanie dokładniejszych danych dzięki kompilacji dwóch sond. Dane te są przesyłane do ECU, który dostosuje ilość powietrza i benzyny wtryskiwanych do jednostki silnika, aby poprawić spalanie .

Weiterlesen:
Subaru Impreza, który ginie podczas jazdy

Problem sondy lambda w Subaru Impreza

.

Nareszcie zamierzamy zaatakować sekcję, którą najwyraźniej najbardziej entuzjastycznie podchodzisz do tego artykułu, co zrobić, jeśli masz problem sondy lambda na Subaru Impreza . W pierwszym kroku dowiemy się jak zlokalizować sondę lambda HS a w drugim kroku jak go wymienić.

Jak sprawdzić czy sonda lambda w Subaru Impreza to HS

.

Ważne jest, aby wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie rzecz biorąc żywotność 150 000 km , te dane mogą się różnić w zależności od roku Twojego Subaru Impreza, Twojej jazdy i dobrych osiągów Twojego silnika. Źle utrzymana jednostka silnika, która uwalnia niespalone gazy, może na zawsze uszkodzić sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą ostrzegam o uszkodzonej sondzie lambda w Subaru Impreza być może zapali się lampka zespołu silnika, jeśli chcesz wyłączyć lampkę silnika w swoim Subaru Impreza, nie wahaj się zasięgnąć porady w naszym dedykowanym artykule, aby zobaczyć, jak postępować. Jedyna skuteczna metoda, aby mieć pewność, że masz problem z sondą lambda w swoim Subaru Impreza i przekazać swój samochód do skrzynki diagnostycznej, w tym celu nie wahaj się skonsultować z naszym przewodnikiem, który wyjaśnia Subaru Impreza, jak odczytać kod usterki Subaru Impreza. Należy pamiętać, że jeśli masz problemy z jedną z sond lambda, jedynym środkiem zaradczym, aby je naprawić, będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Subaru Impreza?

I wreszcie skoncentrujemy się na korekta problemów z sondą lambda na Subaru Impreza , opisując jak zastąpić lambda czujnik.

Wymiana sondy lambda jest dość prosta do wykonania i będziesz w stanie zrobić to sam przy minimalnym użyciu narzędzi i wiedzy mechanicznej. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem bo jak jedna z nich jest niesprawna to druga grozi szybkim wyrzuceniem. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swoje Subaru Impreza na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej problemów z sondą lambda w Subaru Impreza.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik licznika kilometrów w Subaru Impreza ?

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Imprezy, spójrz na kategorię Subaru Impreza.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector