Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem sondy lambda w Subaru Legacy

Nowoczesne samochody są coraz częściej wyposażane w nowe technologie, oprócz komfortu użytkowania, jakie może zapewnić, technologia ma również tę zaletę, że pozwala oszczędzać paliwo czy ograniczać zanieczyszczenia emitowane przez nasze samochody. To jest właśnie temat naszego artykułu, którego treść dnia przyjrzymy się przy problemach sondy lambda na Subaru Legacy , ten czujnik też się nazywa czujnik tlenu odgrywa zasadniczą rolę. Aby dowiedzieć się, najpierw dowiemy się, do czego służy sonda lambda, a następnie jakie są problemy z sondą lambda w Subaru Legacy i jak je rozwiązać.

Jaka jest rola lambda w Subaru Legacy?

Więc zaczynamy naszą stronę z treścią od korzyść z sondy lambda w Subaru Legacy , najpierw zobaczymy, jaka jest funkcja tej sondy, a następnie jak ona działa.

Rola sondy lambda w Subaru Legacy

Po raz pierwszy opracowany przez Volvo w latach 1970-tych, zaczął pojawiać się w naszych samochodach w latach 1990-tych wraz z pierwszymi wymaganiami dotyczącymi emisji EURO 1. Jak dobrze się nazywa czujnik tlenu w Subaru Legacy , jego misją jest kontrolowanie ilości tlenu w spalinach, co pozwoli silnikowi na modyfikację mieszanki paliwowo-powietrznej w celu zmniejszyć zanieczyszczenia emitowane przez pojazd silnikowy i zmniejszyć zużycie paliwa przez samochód.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Subaru Legacy ?

Działanie sondy lambda w Subaru Legacy

Zanim wyjaśnię ci różne problemy sondy lambda na Subaru Legacy , przyjrzymy się nieco dokładniej jego działaniu, aby umożliwić dokładne zrozumienie, jak działa, a tym samym rozważenie rozwiązania problemu z nim związanego.

Jak informowaliśmy, sonda lambda ma za zadanie kontrolowanie ilości tlenu obecnego w spalinach . Można by naiwnie sądzić, że te dane są liczone przed spalaniem, ale jest wręcz przeciwnie mierzone na wylocie silnika . Przy normie EURO 1 przed katalizatorem wymagana była tylko jedna sonda lambda, ale wraz z nadejściem bardziej drastycznych wymagań są teraz 2 sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem . Korzyścią jest uzyskanie dokładniejszych danych dzięki kompilacji dwóch sond. Dane te są wysyłane do ECU, który dostosuje ilość powietrza i benzyny włożonych do silnika, aby zoptymalizować spalanie .

Problem z sondą lambda w Subaru Legacy

.

Na koniec zamierzamy teraz zaatakować część, którą z pewnością najbardziej interesujesz na tej stronie z treścią, co zrobić, jeśli masz problem z sondą lambda w Subaru Legacy . W pierwszym kroku dowiemy się jak zlokalizować sondę lambda HS a w drugim kroku jak go wymienić.

Jak sprawdzić, czy sonda lambda w Subaru Legacy to HS

.

Należy wiedzieć, że sonda lambda ma ogólnie żywotność 150 000 km , te statystyki mogą się różnić w zależności od roku Twojego Subaru Legacy, Twojej jazdy i dobrych osiągów Twojego silnika. Źle zadbany silnik, który emituje niespalone gazy, może na zawsze uszkodzić sondę lambda. Jedna ze wskazówek, które mogą ostrzegam o uszkodzonej sondzie lambda w Subaru Legacy może się zapalić kontrolka silnika, jeśli chcesz wyłączyć kontrolkę silnika w swoim Subaru Legacy, nie zastanawiaj się dwa razy, aby zapoznać się z naszą dedykowaną stroną z treścią, aby zobaczyć procedurę do wykonania. Jedyna skuteczna metoda, aby upewnić się, że masz problem z sondą lambda w swoim Subaru Legacy i przekazać swój samochód do walizki diagnostycznej, w tym celu nie zastanawiaj się dwa razy, aby skonsultować się z naszym przewodnikiem, który wyjaśnia Subaru Legacyjak odczytać kod błędu Subaru Legacy. Pamiętaj, że jeśli masz problemy z jedną z sond lambda, jedynym środkiem zaradczym, aby je naprawić, będzie wymiana uszkodzonej sondy.

Jak wymienić sondę lambda w Subaru Legacy?

I wreszcie skupimy się na poprawka problemów z sondą lambda w Subaru Legacy , opisując jak zastąpić lambda czujnik.

Weiterlesen:
Jak ustawić światła mijania w Subaru Legacy?

Wymiana sondy lambda jest dość prosta do przeprowadzenia i będziesz mieć możliwość samodzielnego wykonania przy użyciu najmniejszej ilości narzędzi i wiedzy mechanicznej. A sonda lambda jest warta od 25 do 50€ , lepiej wymienić 2 sondy lambda obecne przed i za katalizatorem, ponieważ jeśli jedna z nich jest wadliwa, druga grozi dość szybkim wyrzuceniem. Aby go wymienić, konieczne będzie postaw swoje Subaru Legacy na świece i na poziomie Twojego katalizatora odkręć sondy, odłącz je, podłącz ponownie i przykręć nowe . Po ponownym podłączeniu nie powinieneś mieć więcej problemów z sondą lambda w Subaru Legacy.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

Ссылка на основную публикацию