Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Bmw Serie 3 E90, co robić ?

Gdy nadchodzi zimowa pogoda, pojazdy często cierpią, najczęstszym scenariuszem są problemy z uruchomieniem Bmw Serie 3 E90 na początku dnia przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie rzecz biorąc jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Bmw Serie 3 E90 . Istnieje kilka czynników, które mogą wyjaśnić, dlaczego bateria nie ładuje się już prawidłowo. W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić korzystanie z pojazdu silnikowego. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy z ładowaniem Bmw Serie 3 E90, a na końcu, jak naładować pusty akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora w Bmw Serie 3 E90?

Zanim opiszemy różne powikłania ładowania akumulatora w Bmw Serie 3 E90 , wyjaśnimy Ci, jak działa jego system ładowania, abyś mógł zrozumieć komplikacje, z którymi się borykasz. Bateria pojazdu działa jak bateria telefonu, będzie magazynować energię, aby uruchomić Bmw Serie 3 E90 , włącz reflektory, słuchaj muzyki, opuszczaj elektryczne szyby… Jednak wszystkie te czynności będą zużywać energię i mogą wyczerpać rezerwę energii, którą może przechowywać Twoja bateria. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie opracowali komponent o nazwie alternator , ten komponent będzie wykorzystywać energię generowaną przez jednostkę silnika Twojego Bmw Serie 3 E90 do wytwarzania energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego pojazdu silnikowego . Należy jednak pamiętać, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy samochód jest uruchomiony, a użycie elementów elektrycznych pojazdu silnikowego, gdy jest zatrzymany, spowoduje wyczerpanie rezerwy energii pojazdu silnikowego. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Kierownica, która piszczy w BMW serii 3 ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Bmw Serie 3 E90

Opiszemy teraz różne komplikacje ładowania akumulatora w Bmw Serie 3 E90 możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się, ponieważ faktycznie występuje problem z konfiguracją elektryczną, zobaczymy teraz różne sytuacje.

Problem z ładowaniem akumulatora w Bmw Serie 3 E90: Moja bateria rozładowuje się, nawet jeśli ładuję ją za pomocą określonej ładowarki

W tym pierwszym przypadku jest całkiem możliwe, że Twój alternator jest martwy w rzeczywistości, jeśli sterujesz ładowaniem akumulatora za pomocą ładowarki i uruchamiasz Bmw Serie 3 E90, problem z pewnością pochodzi z twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Bmw Serie 3 E90: Mój pojazd silnikowy wyłącza się i nie uruchamia się, nawet jeśli naładowałem akumulator

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Bmw Serie 3 E90, ale wyłącza się podczas jazdy, a następnie nie uruchamia się, problem z ładowaniem akumulatora Twojego Bmw Serie 3 E90 polega na tym, że akumulator nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Bmw Serie 3 E90: Moja bateria jest rozładowana, chociaż jest nowa

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej pochodzi z alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i dlatego utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania akumulatora w Bmw Serie 3 E90?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się zmagasz. Oto różne komplikacje i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz spróbować za pomocą prostej mechaniki sprawdzić go za pomocą manometru, aby sprawdzić, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w zależności od silnika zapłacisz kilkaset euro. Ta naprawa jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która już nie utrzymuje ładunku: w takim przypadku zakup nowej baterii jest realistycznym rozwiązaniem. W rzeczywistości, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić swojego Bmw Serie 3 E90, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, kontrola przez elektryka samochodowego jest w takim przypadku konieczne.
Weiterlesen:
Kontrolka ABS pozostaje na Bmw Serie 3 F30, co robić ?

Jak naładować rozładowany akumulator Bmw Serie 3 E90?

Wreszcie, aby naładować pustą baterię Bmw Serie 3 E90 rozwiązań jest tylko kilka, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest użycie ładowarki do akumulatorów, niektóre można znaleźć na 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W każdym innym przypadku możesz użyć kabli, które dostarczą energii potrzebnej do rozpoczęcia.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 3 E90, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 3 E90.

Ссылка на основную публикацию