Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Citroen Jumpy, co robić ?

Gdy nadchodzi zima, pojazdy często cierpią, najczęstszą sytuacją jest trudności z uruchomieniem Citroena Jumpy wczesnym rankiem przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Citroen Jumpy . Istnieje kilka powodów, które mogą opisać, dlaczego Twoja bateria nie ładuje się już prawidłowo, a dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić Ci korzystanie z samochodu. Aby to zrobić, najpierw opiszemy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy z ładowaniem Citroen Jumpy, a na końcu, jak naładować rozładowany akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora w Citroen Jumpy?

Zanim wyszczególnimy różne powikłania ładowania akumulatora w Citroen Jumpy , opiszemy Ci, jak działa jego system ładowania, abyś mógł zrozumieć komplikacje, z którymi się borykasz. Akumulator samochodowy działa jak bateria telefonu, przechowuje energię, aby uruchomić Citroen Jumpy , włącz reflektory, ciesz się muzyką, obniż elektryczne szyby… Niemniej jednak wszystkie te czynności będą zużywać energię i mogą wyczerpać zapas energii, który może przechowywać Twoja bateria. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie zaprojektowali komponent o nazwie alternator , ten element będzie wykorzystywał energię wytworzoną przez jednostkę silnika Twojego Citroena Jumpy do wytwarzania energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego samochodu . Pamiętaj jednak, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy Twój pojazd silnikowy jest uruchomiony, używanie elementów elektrycznych Twojego samochodu, gdy jest zatrzymany, zmniejszy rezerwę energii Twojego samochodu. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Citroen Jumpy 2 ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Citroen Jumpy

Opiszemy teraz różne komplikacje ładowania akumulatora w Citroen Jumpy możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się z powodu problemu z konfiguracją elektryczną, zobaczymy teraz różne przypadki.

Problem z ładowaniem akumulatora w Citroen Jumpy: Moja bateria rozładowuje się, nawet jeśli ładuję ją specjalną ładowarką

W tej pierwszej sytuacji jest całkiem możliwe, że twój alternator jest martwy Oczywiście, jeśli sterujesz ładowaniem akumulatora ładowarką i uruchamiasz Citroena Jumpy, problem na pewno pochodzi z twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Citroen Jumpy: Mój samochód wyłącza się i nie uruchamia się, nawet jeśli naładowałem akumulator

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Citroena Jumpy, ale wyłącza się on podczas jazdy, a potem nie uruchamia się, problem z ładowaniem akumulatora Twojego Citroen Jumpy polega na tym, że akumulator nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Citroen Jumpy: Mój akumulator jest rozładowany, ale jest nowy

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej dotyczy alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i w związku z tym utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania akumulatora w Citroen Jumpy?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się zmagasz. Oto różne komplikacje i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz spróbować za pomocą prostej mechaniki sprawdzić go za pomocą manometru, aby dowiedzieć się, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w zależności od silnika zapłacisz kilkaset euro. Ta naprawa jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która już nie utrzymuje ładunku: w tym przypadku zakup nowej baterii jest po prostu realistycznym środkiem zaradczym. Rzeczywiście, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić Citroena Jumpy, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, należy sprawdzić to przez elektryka samochodowego przypadku konieczne.
Weiterlesen:
Jak otworzyć Citroen Jumpy z rozładowaną baterią?

Jak naładować rozładowany akumulator w Citroen Jumpy?

Wreszcie, aby naładować rozładowany akumulator Citroena Jumpy jest tylko kilka rozwiązań, użycie ładowarki jest najskuteczniejszym lekarstwem, możesz odkryć kilka dla 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W każdym innym przypadku możesz użyć kabli, które dostarczą energii potrzebnej do rozpoczęcia.

Jeśli chcesz więcej samouczków o Citroen Jumpy, przejdź do naszej kategorii Citroen Jumpy.

Ссылка на основную публикацию