Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Ford Edge, co robić ?

Gdy nadchodzi zima, samochody często cierpią, najczęstszym scenariuszem są problemy z uruchomieniem Ford Edge wcześnie rano przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Ford Edge . Istnieje kilka czynników, które mogą wyjaśnić, dlaczego bateria nie ładuje się już prawidłowo, a dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić korzystanie z pojazdu silnikowego. Aby to zrobić, najpierw opiszemy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy z ładowaniem Ford Edge, a na końcu, jak naładować rozładowany akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora w Ford Edge?

Zanim podsumujemy różne problemy z ładowaniem akumulatora w Ford Edge , opiszemy Ci, jak działa jego system ładowania, abyś mógł zrozumieć problemy, z którymi się borykasz. Akumulator pojazdu działa jak akumulator telefonu, przechowuje energię potrzebną do uruchomienia Twojego Ford Edge , włącz reflektory, włącz muzykę, obniż elektryczne szyby… Niemniej jednak wszystkie te czynności będą zużywać energię i mogą potencjalnie zmniejszyć rezerwę energii, którą może przechowywać Twoja bateria. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie zaprojektowali element o nazwie alternator , ten element wykorzysta energię wytworzoną przez jednostkę silnika Twojego Ford Edge do wytworzenia energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego pojazdu silnikowego . Należy jednak wziąć pod uwagę, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy pojazd silnikowy jest w ruchu, używanie elementów elektrycznych pojazdu silnikowego, gdy jest on zatrzymany, spowoduje wyczerpanie rezerwy energii pojazdu silnikowego. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Cena wymiany amortyzatora do Ford Edge ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Ford Edge

Opiszemy teraz różne problemy z ładowaniem akumulatora w Ford Edge możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się, ponieważ koniecznie jest problem z konfiguracją elektryczną, zobaczymy teraz różne sytuacje.

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Edge: Mój akumulator rozładowuje się, nawet jeśli ładuję go za pomocą określonej ładowarki

W tym pierwszym przypadku jest całkiem możliwe, że Twój alternator jest martwy Rzeczywiście, jeśli sterujesz ładowaniem akumulatora za pomocą ładowarki i uruchamiasz swojego Ford Edge, problem z pewnością pochodzi z twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Edge: Mój pojazd wyłącza się i nie uruchamia się, nawet po naładowaniu akumulatora

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Ford Edge, ale wyłącza się on podczas jazdy, a następnie nie uruchamia się, problem z ładowaniem akumulatora Twojego Ford Edge polega na tym, że akumulator nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Edge: Moja bateria jest rozładowana, ale jest nowa

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej pochodzi z alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i w związku z tym utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania akumulatora w Ford Edge?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się borykasz. Oto różne problemy i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz wypróbować podstawową mechanikę, aby sprawdzić go za pomocą manometru, aby sprawdzić, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w oparciu o silnik zapłacisz kilkaset euro. Ta poprawka jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która już nie utrzymuje ładunku: W takim przypadku zakup nowej baterii jest po prostu realistycznym rozwiązaniem. Prawdę mówiąc, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić swojego Ford Edge, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, weryfikacja przez elektryka pojazdu silnikowego jest taki przypadek jest konieczny.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Ford Edge, co robić ?

Jak naładować rozładowany akumulator Ford Edge

Wreszcie, aby naładować pustą baterię Ford Edge jest tylko kilka rozwiązań, korzystanie z ładowarki jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, możesz odkryć kilka dla 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W przeciwnym razie możesz użyć kabli, które zapewnią energię potrzebną do rozpoczęcia.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Ford Edge, spójrz na kategorię Ford Edge.

Ссылка на основную публикацию