Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Ford Fiesta 4, co robić ?

Gdy nadchodzi zima, pojazdy mają tendencję do cierpienia, najczęstszą sytuacją jest problem z uruchomieniem Ford Fiesty 4 rano przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Ford Fiesta 4 . Istnieje kilka powodów, które mogą wyjaśnić, dlaczego bateria nie ładuje się już prawidłowo, a dzisiaj postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić korzystanie z samochodu. Aby to zrobić, najpierw wyjaśnimy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy z ładowaniem Ford Fiesty 4, a na końcu, jak naładować rozładowany akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora w Ford Fiesta 4?

Zanim podsumujemy różne powikłania ładowania akumulatora w Ford Fiesta 4 , wyjaśnimy Ci, jak działa jego system ładowania, abyś mógł zrozumieć komplikacje, z którymi się borykasz. Akumulator samochodowy działa jak akumulator telefonu, przechowuje energię potrzebną do uruchomienia Twojego Ford Fiesty 4 , włącz reflektory, odtwórz muzykę, obniż elektryczne szyby… Jednak wszystkie te czynności będą zużywać energię i mogą wyczerpać zapas energii, który może przechowywać Twoja bateria. Aby przezwyciężyć ten problem, inżynierowie opracowali element zwany alternator , ten element wykorzysta energię wytworzoną przez jednostkę silnika Twojego Ford Fiesty 4 do wytworzenia energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego samochodu . Jednak weź pod uwagę, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy Twój samochód jest uruchomiony, używanie elementów elektrycznych Twojego samochodu, gdy jest zatrzymany, zmniejszy rezerwę energii Twojego samochodu. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik podnośnika szyb w Ford Fiesta 4 ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Ford Fiesty 4

Opiszemy teraz różne komplikacje ładowania akumulatora w Ford Fiesta 4 możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się z powodu problemu z instalacją elektryczną, zobaczymy teraz różne przypadki.

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Fiesta 4: Mój akumulator rozładowuje się niezależnie od tego, czy ładuję go konkretną ładowarką

W tym pierwszym przypadku jest całkiem możliwe, że Twój alternator jest martwy Rzeczywiście, jeśli uda Ci się naładować akumulator ładowarką i Twój Ford Fiesta 4 na start, to problem z pewnością pochodzi z Twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Fiesta 4: Mój samochód wyłącza się i nie uruchamia się, niezależnie od tego, czy naładowałem akumulator

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Ford Fiesta 4, ale wyłącza się on podczas jazdy, a następnie nie uruchamia się, problem z ładowaniem akumulatora Twojego Ford Fiesty 4 polega na tym, że akumulator nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Ford Fiesta 4: Mój akumulator jest rozładowany, chociaż jest nowy

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej dotyczy alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i w związku z tym utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania akumulatora w Ford Fiesta 4?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się zmagasz. Oto różne komplikacje i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz spróbować za pomocą prostej mechaniki sprawdzić go za pomocą manometru, aby sprawdzić, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w zależności od silnika zapłacisz kilkaset euro. Ta naprawa jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która już nie utrzymuje ładunku: w tym przypadku zakup nowej baterii jest realistycznym rozwiązaniem. W rzeczywistości, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić swojego Ford Fiesty 4, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, sprawdzana jest przez elektryka samochodowego ten przypadek jest wymagany.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Ford Fiesta 4 ?

Jak naładować rozładowany akumulator Ford Fiesty 4

Wreszcie, aby naładować rozładowany akumulator Ford Fiesty 4 rozwiązań jest tylko kilka, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest użycie ładowarki, na którą można znaleźć 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W każdym innym przypadku możesz użyć kabli, które dostarczą energii potrzebnej do rozpoczęcia.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Fiesty 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Ford Fiesta 4.

Ссылка на основную публикацию