Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Lincoln MKZ, co robić ?

Gdy nadchodzi zimno, samochody często cierpią, najczęstszym scenariuszem są trudności z uruchomieniem Lincoln MKZ rano przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Lincoln MKZ . Istnieje kilka czynników, które mogą pokazać, dlaczego bateria nie ładuje się już prawidłowo. W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić korzystanie z samochodu. Aby to zrobić, najpierw pokażemy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy z ładowaniem Lincolna MKZ, a na końcu, jak naładować rozładowany akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora Lincolna MKZ?

Zanim wyszczególnimy różne problemy z ładowaniem akumulatora w Lincoln MKZ , pokażemy Ci, jak działa jego system ładowania, abyś mógł dowiedzieć się, z jakimi problemami się borykasz. Akumulator samochodowy działa jak bateria telefonu, przechowuje energię potrzebną do uruchomienia Lincolna MKZ , włącz reflektory, ciesz się muzyką, obniż elektryczne szyby… Jednak wszystkie te czynności zużywają energię i mogą potencjalnie zmniejszyć rezerwę energii, którą może przechowywać Twoja bateria. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie opracowali komponent o nazwie alternator , ten element będzie wykorzystywał energię wytworzoną przez jednostkę silnika Twojego Lincolna MKZ do produkcji energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego samochodu . Pamiętaj jednak, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy Twój samochód jest na chodzie, używanie elementów elektrycznych Twojego samochodu podczas postoju zmniejszy rezerwę energii Twojego samochodu. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Lincoln MKZ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Lincoln MKZ

Opiszemy teraz różne problemy z ładowaniem akumulatora w Lincoln MKZ możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się z powodu problemu z instalacją elektryczną, zobaczymy teraz różne sytuacje.

Problem z ładowaniem akumulatora w Lincoln MKZ: Moja bateria rozładowuje się niezależnie od tego, czy ładuję ją konkretną ładowarką

W tej pierwszej sytuacji jest całkiem możliwe, że twój alternator jest martwy Prawdę mówiąc, jeśli sterujesz ładowaniem akumulatora ładowarką i uruchamiasz Lincoln MKZ, problem z pewnością pochodzi z twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Lincoln MKZ: Mój samochód wyłącza się i nie uruchamia się, niezależnie od tego, czy naładowałem akumulator

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Lincolna MKZ, ale wyłącza się on podczas jazdy, a potem się nie uruchamia, problem z ładowaniem baterii Twojego Lincolna MKZ polega na tym, że bateria nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Lincoln MKZ: Moja bateria jest rozładowana, chociaż jest nowa

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej dotyczy alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i dlatego utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania baterii w Lincoln MKZ?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się borykasz. Oto różne problemy i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz wypróbować podstawową mechanikę, aby sprawdzić go za pomocą manometru, aby dowiedzieć się, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w zależności od silnika zapłacisz kilkaset euro. Ta naprawa jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która już nie utrzymuje ładunku: w tym przypadku zakup nowej baterii jest jedynym realistycznym rozwiązaniem. Prawdę mówiąc, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić Lincolna MKZ, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, należy sprawdzić to przez elektryka samochodowego przypadek wymagany.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę tablicy rejestracyjnej Lincoln MKZ ?

Jak naładować rozładowany akumulator Lincolna MKZ

Wreszcie, aby naładować rozładowany akumulator Lincolna MKZ rozwiązań jest niewiele, zastosowanie ładowarki jest najwydajniejszym rozwiązaniem, na co można znaleźć 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W każdym innym przypadku możesz użyć kabli, które zapewnią tylko energię potrzebną do rozpoczęcia.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Lincoln MKZ, spójrz na kategorię Lincoln MKZ.

Ссылка на основную публикацию