Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z ładowaniem akumulatora Renault Kadjar, co robić ?

Wraz z nadejściem sezonu zimowego samochody często cierpią, najczęstszą sytuacją jest problem z uruchomieniem Renault Kadjar wcześnie rano przy bardzo niskich temperaturach. Ogólnie jest to związane z problemy z ładowaniem akumulatora Twojego Renault Kadjar . Istnieje kilka przyczyn, które mogą wyjaśnić, dlaczego bateria nie ładuje się już prawidłowo. W tym artykule postaramy się pomóc Ci rozwiązać ten problem, który może uniemożliwić korzystanie z pojazdu silnikowego. Aby to osiągnąć, najpierw wyjaśnimy, jak działa ładowanie akumulatora samochodowego, następnie różne problemy związane z ładowaniem Renault Kadjar, a na końcu, jak naładować rozładowany akumulator samochodowy.

Jak działa ładowanie akumulatora w Renault Kadjar?

Zanim podsumujemy różne problemy z ładowaniem akumulatora w Renault Kadjar , wyjaśnimy Ci, jak działa system ładowania, abyś mógł zrozumieć problemy, z którymi się borykasz. Akumulator samochodowy działa jak akumulator telefonu, przechowuje energię potrzebną do uruchomienia Twojego Renault Kadjar , włącz reflektory, odtwórz muzykę, obniż elektryczne szyby… Jednak wszystkie te czynności będą zużywać energię i mogą wyczerpać rezerwę energii, którą może przechowywać Twoja bateria. Aby rozwiązać ten problem, inżynierowie zaprojektowali komponent o nazwie alternator , ten element wykorzysta energię wytworzoną przez jednostkę silnika Twojego Renault Kadjar do wytworzenia energii dzięki miedzianej cewce i magnesowi. Ta energia będzie naładuj akumulator swojego pojazdu silnikowego . Pamiętaj jednak, że ten proces może działać tylko wtedy, gdy Twój samochód jest na chodzie, używanie elementów elektrycznych Twojego pojazdu mechanicznego, gdy jest on zatrzymany, zmniejszy rezerwę energii Twojego pojazdu mechanicznego. Uważa się, że a bateria xxx ma żywotność od 3 do 5 lat.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć kontrolkę silnika Renault Kadjar ?

Problemy z ładowaniem akumulatora Renault Kadjar

Opiszemy teraz różne problemy z ładowaniem akumulatora w Renault Kadjar możesz być ofiarą. Jeśli bateria nie ładuje się, ponieważ koniecznie jest problem z konfiguracją elektryczną, zobaczymy teraz różne przypadki.

Problem z ładowaniem akumulatora w Renault Kadjar: Moja bateria rozładowuje się, nawet jeśli ładuję ją specjalną ładowarką

W tej pierwszej sytuacji jest całkiem możliwe, że twój alternator jest martwy , oczywiście, jeśli uda Ci się naładować akumulator ładowarką i odpalić Renault Kadjar, problem z pewnością wynika z Twojego alternatora, który nie powinien być w stanie wytworzyć więcej prądu.

Problem z ładowaniem akumulatora w Renault Kadjar: Mój pojazd wyłącza się i nie uruchamia, nawet jeśli naładowałem akumulator

Jeśli naładowałeś akumulator i udało Ci się uruchomić Renault Kadjar, ale wyłącza się on podczas jazdy, a następnie nie uruchamia się, problem z ładowaniem akumulatora Twojego Renault Kadjar polega na tym, że akumulator nie utrzymuje już ładunku .

Problem z ładowaniem akumulatora w Renault Kadjar: Moja bateria jest rozładowana, ale jest nowa

.

Jeśli właśnie kupiłeś akumulator, który rozładowuje się podczas jazdy, problem najprawdopodobniej pochodzi z alternatora. Nie może pochodzić z baterii, która jest nowa i dlatego utrzymuje ładunek. Drugą możliwością jest to, że gdzieś w systemie elektrycznym masz uziemienie.

Jak rozwiązać problem ładowania akumulatora w Renault Kadjar?

Teraz przedstawimy Ci rozwiązania zgodnie z problemem, z którym się zmagasz. Oto różne problemy i ich rozwiązania:

  • Wadliwy alternator: Możesz wypróbować podstawową mechanikę, aby sprawdzić go za pomocą manometru, aby dowiedzieć się, czy wytwarza moc. Jeśli tak się nie stanie, najlepszym rozwiązaniem jest jego wymiana, w zależności od silnika zapłacisz kilkaset euro. Ta naprawa jest możliwa w przypadku, gdy alternator jest dostępny.
  • Bateria, która nie utrzymuje już ładunku: w takim przypadku zakup nowej baterii jest jedynym realistycznym rozwiązaniem. W rzeczywistości, jeśli już go naładowałeś, ale nadal jest pusty, ponieważ dobrze jest go wymienić, policz od 60 do 100 euro w zależności od silnika.
  • Uziemienie w obwodzie elektrycznym: Jeśli nie możesz uruchomić swojego Renault Kadjar, ale alternator i akumulator są w dobrym stanie, możliwe, że masz uziemienie w wiązce przewodów i tracisz energię, sprawdzana jest przez elektryka pojazdu silnikowego ten przypadek jest konieczny.
Weiterlesen:
Lampka na kluczyku w Renault Kadjar pozostaje włączona

Jak naładować rozładowany akumulator w Renault Kadjar

Wreszcie do naładować rozładowany akumulator Renault Kadjar rozwiązań jest niewiele, najskuteczniejszym rozwiązaniem jest użycie ładowarki, na którą można znaleźć 50 do 100 XNUMX euro u sprzedawców takich jak Oscaro. W przeciwnym razie możesz użyć kabli, które zapewnią tylko energię potrzebną do rozpoczęcia.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Renault Kadjar, przejdź do naszej kategorii Renault Kadjar.

Ссылка на основную публикацию