Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Audi Sq7 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznego Audi Sq7 może wydawać się dobrym rozwiązaniem, czy to ze względu na wygodę czy łatwość obsługi, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej znany. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się doskonałym wyborem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Audi Sq7 . To jest właśnie temat naszych treści. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Audi Sq7 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Audi Sq7

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje Audi Sq7, będziesz miał większą lub mniejszą niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ uważane są za bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to najlepsza skrzynia automatyczna, która działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: To ta sama teoria, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Audi Sq7.
Weiterlesen:
Gdzie umieścić płyn chłodzący w Audi Sq7 ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Audi Sq7

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Audi Sq7? Jak wyjaśniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wyjaśniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego odpaleniu. Jeśli wydaje się, że występuje cały czas, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Audi Sq7 już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na swoje Audi Sq7, istnieje podzespół, który bez wątpienia jest winny tej awarii. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Audi Sq7: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Audi Sq7 przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Audi Sq7 przecieka, prawdopodobnie jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Audi Sq7 ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Audi Sq7?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Audi Sq7 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Audi Sq7: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź to przez profesjonalistę, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszych treści na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Audi Sq7.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Audi Sq7, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Audi Sq7 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Audi Sq7, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Audi Sq7, które umiera podczas jazdy

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Audi Sq7, przejdź do naszej kategorii Audi Sq7.

Ссылка на основную публикацию