Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów BMW serii 3 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznego BMW serii 3 może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowy komfort, czy o łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, może być również problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego BMW serii 3 . To jest właśnie motyw naszej strony z treścią. Najpierw krótko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego BMW serii 3 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów BMW serii 3

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez nadużycie z twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje BMW serii 3, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która dość mocno ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są uważane za bardzo wolne. Generalnie odczuwamy również sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz już mieć problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to podobna teoria jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są naprawdę powolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego BMW serii 3.
Weiterlesen:
Silnik trzęsie się w Bmw Serie 3 E90, co robić ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim BMW serii 3

Rozpoczynamy teraz część, która z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów w swoim BMW serii 3? Jak wspomniano powyżej, ogólnie rzecz biorąc są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wyjaśniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, ogólnie wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić właśnie w momencie uruchomienia pojazdu, a nie w momencie jego startu. Jeśli wydaje się, że pojawia się stale, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego BMW serii 3 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania w Twoim BMW serii 3, istnieje część, która najprawdopodobniej odpowiada za tę awarię. Prawdę mówiąc, elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać efektywnie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i wysyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego BMW serii 3: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego BMW serii 3 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego BMW serii 3 przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak aktywować Bluetooth w BMW serii 3?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w BMW serii 3?

I na koniec postaramy się dać Ci strategie rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim BMW serii 3 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów BMW serii 3: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to profesjonalistom, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w BMW serii 3.
 • Problem z czujnikiem: Obojętnie o który czujnik chodzi, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim BMW serii 3, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów w moim BMW serii 3 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego zmienić bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w BMW serii 3, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Lampka olejowa Bmw Serie 3 F30, która pozostaje włączona

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat BMW serii 3, przejdź do naszej kategorii BMW serii 3.

Ссылка на основную публикацию