Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Dodge Ram ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest łatwa, a czasem może wydawać się dobrym rozwiązaniem wybór automatycznego Dodge Ram, czy to ze względu na prosty komfort, czy łatwość obsługi, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej rozpowszechniony . Jednak chociaż mogą wydawać się doskonałym rozwiązaniem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Dodge Ram . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Dodge Ram i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Dodge Ram

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie musisz używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Dodge Ram, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, pokażemy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej zasadzie, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: To ta sama teoria, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie powolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania twojego Dodge Ram.
Weiterlesen:
Problemy z prowadzeniem na drodze Dodge Ram

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Dodge Ram

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie są problemy, które możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Dodge Ram? Jak wspomniano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, które możesz napotkać:

 • Jak wyjaśniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawiać się dopiero po uruchomieniu pojazdu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że występuje stale, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Dodge Rama już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że twoje biegi już się nie zmieniają lub mają tendencję do wskakiwania na Dodge Ram, istnieje element, który bez wątpienia można winić za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Dodge Ram: Jeśli czujesz sprzęgło przy wznoszeniu lub zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Dodge Ram przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Dodge Ram przecieka, najprawdopodobniej jedna z twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Dodge Ram, co robić?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Dodge Ram?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Dodge Ram . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Dodge Ram: Odkryj pochodzenie wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź ją profesjonalnie, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Dodge Ram.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w Twoim Dodge Ram, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Dodge Rama ślizga się: W takim przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Dodge Ram, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Dodge Ram?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dodge Ram, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Dodge Ram.

Ссылка на основную публикацию