Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Fiat Scudo ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest bezproblemowa i często dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Fiata Scudo, jeśli chodzi o podstawowy komfort lub łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, mogą być również: problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Fiata Scudo . To jest właśnie motyw naszej strony z treścią. Najpierw krótko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który: problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Fiata Scudo i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Fiata Scudo

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są uważane za niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Fiat Scudo, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianami biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. Generalnie odczuwamy również sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama zasada, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Fiata Scudo.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Fiacie Scudo ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Fiacie Scudo

Teraz zaczynamy komponent, który absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Fiata Scudo? Jak wspomniano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, ogólnie wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu pojazdu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się tak przez cały czas, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Fiata Scudo już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania do Fiata Scudo, istnieje element, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Fiata Scudo: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Fiata Scudo przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Fiata Scudo przecieka, prawdopodobnie jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim Fiatem Scudo?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Fiacie Scudo?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Fiacie Scudo . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Fiata Scudo: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień uszczelkę, której dotyczy sprawa, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w Fiacie Scudo.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest jedynym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Fiacie Scudo, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Fiata Scudo ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez wykonania standardowej wymiany skrzyni biegów , bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Fiacie Scudo, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy z tak trudnymi mechanizmami. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Fiat Scudo, KTÓRY WCHODZI w tryb awaryjny

Jeśli chcesz więcej przewodników po Fiacie Scudo, przejdź do naszej kategorii Fiat Scudo.

Ссылка на основную публикацию