Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Ford Transit ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest wygodna, a czasem może wydawać się dobrym rozwiązaniem wybór automatycznego Ford Transita, jeśli ze względu na prostą wygodę lub łatwość obsługi tego rodzaju skrzynia biegów staje się coraz bardziej rozpowszechniona. . Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym wyborem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Ford Transita . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko przedstawimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Ford Transita i wreszcie, jak je rozwiązać.

Różne rodzaje automatycznej skrzyni biegów Ford Transit

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Ford Transit, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianami biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważa się, że są bardzo wolne. My również generalnie czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: To ta sama teoria, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Ford Transita.
Weiterlesen:
Jak zamontować elektryczny zaczep przyczepy Ford Transit Connect ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Ford Transicie

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Ford Transita? Jak opisano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, niemniej jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, są one na ogół powolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego odpaleniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to stale, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Ford Transita już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania do Twojego Ford Transita, istnieje podzespół, który bez wątpienia jest winny tej awarii. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Ford Transita: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Ford Transita przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Ford Transita przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Ford Transit Connect, co robić ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Ford Transit?

I na koniec postaramy się dać Ci strategie rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Ford Transit . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Ford Transita: Odkryj źródło wycieku i wymień uszczelkę, której dotyczy, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Ford Transicie.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym środkiem zaradczym jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Ford Transicie, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Ford Transita ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Ford Transicie, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze, bez względu na przyczynę, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Wycieraczka zablokowana w Ford Transit Connect

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Ford Transita, zapraszamy do zapoznania się z naszą kategorią Ford Transit.

Ссылка на основную публикацию