Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Lexus ES ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest wygodna i często dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Lexusa ES, jeśli dla zwykłego komfortu lub łatwości obsługi tego typu skrzynia biegów staje się coraz bardziej popularna. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, mogą być również: problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Lexus ES . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Lexusa ES i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Lexus ES

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie z Twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Lexus ES będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ uważa się je za bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz już mieć problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to podobna teoria, jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Lexusa ES.
Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Lexus ES?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Lexusie ES

W tym artykule zaczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Lexusa ES? Jak wyjaśniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, które możesz napotkać:

 • Jak ujawniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić tylko wtedy, gdy samochód jest uruchamiany, a nie podczas startu. Jeśli wydaje się, że cały czas się pojawia, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter jest martwy.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Lexusa ES już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz do Lexusa ES, to jest to część, która z pewnością jest winna tej awarii. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Lexusa ES: Jeśli masz sprzęgło przy wjeździe w górę lub przy zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Lexusa ES przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Lexusa ES przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Lexus ES

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Lexusie ES?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Lexusie ES . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Lexus ES: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień uszczelkę, której dotyczy sprawa, zdobądź to profesjonalista, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Lexusie ES.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym rozwiązaniem jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Lexusie ES, wystarczy, że dokonasz całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Lexusa ES ślizga się: W tym przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Lexusie ES, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera główne, bez względu na przyczynę, tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy, abyś dość szybko udał się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Lexus ES

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Lexus ES, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Lexus ES.

Ссылка на основную публикацию