Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Mercedes Benz GLC Class ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest wygodna, a czasem może wydawać się dobrym rozwiązaniem wybór automatycznego Mercedesa GLC Class, czy to ze względu na prosty komfort, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej rozpowszechniony . Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, równie dobrze może być komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Mercedes Benz GLC Class . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który: komplikacje, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Mercedes Benz GLC Class i wreszcie, jak je rozwiązać.

Różne typy automatycznej skrzyni biegów Mercedes Benz GLC Class

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie musisz używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez nadużycie z twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Mercedes Benz GLC Class, będziesz miał mniej więcej niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej zasadzie jak automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to podobna teoria, jak w przypadku skutera, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Mercedes Benz GLC Class.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzatora w Mercedesie Classe Glc ?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Mercedesie GLC Class

Rozpoczynamy teraz część, która z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie są komplikacje, na które możesz natknąć się z automatyczną skrzynią biegów swojego Mercedesa GLC Class? Jak ujawniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, niemniej jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić właśnie w momencie uruchomienia pojazdu, a nie w momencie jego uruchomienia. Jeśli wydaje się, że występuje stale, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Mercedesa Benz GLC Class już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Mercedesa GLC Class, istnieje część, która najprawdopodobniej jest odpowiedzialna za tę awarię. Prawdę mówiąc, elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i wysyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Mercedesa GLC Class: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Mercedesa Benz GLC Class przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Mercedesa GLC Class przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik poduszki powietrznej w Mercedesie GLC Class ?

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Mercedes Benz GLC Class?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Mercedesie GLC Class . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Mercedes Benz GLC Class: Odkryj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź to przez specjalistę, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Mercedes Benz GLC Class.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest najlepszym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz komplikacje ze sprzęgłami w swoim Mercedes Benz GLC Class, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Mercedesa Benz GLC Class ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzyni biegów, bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Mercedes Benz GLC Class, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje ciśnieniowe, ale ta lista zawiera najważniejsze, bez względu na przyczynę, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy szybko udać się do mechanika.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Mercedes Benz GLC Class ?

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Mercedes Benz GLC Class, przejdź do naszej kategorii Mercedes Benz GLC Class.

Ссылка на основную публикацию