Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Peugeot 4007 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest wygodna, a czasami wybór automatycznego Peugeota 4007 może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowy komfort, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym rozwiązaniem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Peugeot 4007 . To jest dokładnie temat naszej strony z treścią. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Peugeot 4007 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Peugeot 4007

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie musisz używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Peugeot 4007, będziesz miał większą lub mniejszą niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również dość często odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, działa na podobnej zasadzie jak skrzynia automatyczna, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz już mieć problemów z małymi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to koncepcja podobna do hulajnogi, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Peugeot 4007.
Weiterlesen:
Jak zdjąć kołpak z mojego Peugeota 4007 ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Peugeot 4007

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Peugeota 4007? Jak wspomniano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one ustalane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić tylko wtedy, gdy pojazd jest uruchamiany, a nie podczas startu. Jeśli wydaje się, że pojawia się stale, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Peugeota 4007 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na Peugeota 4007, istnieje element, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i wysyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Peugeot 4007: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Peugeota 4007 przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Peugeota 4007 przecieka, prawdopodobnie jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Peugeot 4007 ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Peugeot 4007?

I na koniec postaramy się dać Ci metody rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Peugeot 4007 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Peugeot 4007: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień uszczelkę, którą wykonał profesjonalista, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w Peugeot 4007.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest jedynym środkiem zaradczym, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Peugeot 4007, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Peugeota 4007 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez wykonania standardowej wymiany skrzyni biegów , bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Peugeot 4007, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy z tak trudnymi mechanizmami. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Peugeot 4007 ?

Więcej wskazówek na temat Peugeota 4007 znajdziesz w kategorii Peugeot 4007.

Ссылка на основную публикацию