Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Renault Laguna 2 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest wygodna i często dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Renault Laguna 2, jeśli ze względu na bardzo prostą wygodę lub łatwość obsługi, tego rodzaju skrzynia biegów staje się coraz szersza -rozpiętość. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym wyborem, mogą być również problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Renault Laguna 2 . To jest dokładnie temat naszej strony z treścią. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Renault Laguna 2 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Różne typy automatycznej skrzyni biegów Renault Laguna 2

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są znane z niezawodności, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje Renault Laguna 2, będziesz mieć mniej lub bardziej niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważa się, że są bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz już mieć problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to koncepcja podobna do skutera, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie powolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Renault Laguna 2.
Weiterlesen:
Kiedy wymieniać amortyzatory w Renault Laguna 2 ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Renault Laguna 2

Rozpoczynamy teraz komponent, który zdecydowanie najbardziej przyciąga Cię w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów w swoim Renault Laguna 2? Jak wspomniano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wyjaśniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Niemniej jednak zjawisko to ma pojawiać się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że występuje cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Renault Laguny 2 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz w Twoim Renault Laguna 2, istnieje podzespół, który najprawdopodobniej odpowiada za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Renault Laguna 2: Jeśli czujesz sprzęgło przy wznoszeniu lub zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Laguna 2 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Renault Laguna 2 przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Renault Laguna, co robić ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Renault Laguna 2?

I na koniec postaramy się dać Ci metody rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Renault Laguna 2 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Renault Laguna 2: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w Renault Laguna 2.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym środkiem zaradczym jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Renault Laguna 2, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Laguna 2 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Renault Laguna 2, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera główne, bez względu na przyczynę, tak trudnych mechanizmów. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak otworzyć Renault Laguna z rozładowaną baterią ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Laguna 2, zajrzyj do kategorii Renault Laguna 2.

Ссылка на основную публикацию