Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Renault Laguna 3 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznego Renault Laguna 3 może wydawać się dobrym rozwiązaniem, czy to ze względu na bardzo prostą wygodę, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej znany. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, równie dobrze mogą być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Renault Laguna 3 . To jest dokładnie temat naszych treści. Najpierw krótko przedstawimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Renault Laguna 3 i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Renault Laguna 3

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą jest wyposażone Twoje Renault Laguna 3, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, przedstawimy je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianami biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ są uważane za bardzo wolne. My również dość często odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to najlepsza skrzynia automatyczna, działa na podobnej koncepcji co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to koncepcja podobna do skutera, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie powolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Renault Laguna 3.
Weiterlesen:
Moje Renault Laguna skręca w prawo, co robić ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Renault Laguna 3

Teraz zaczynamy ten komponent, który absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Renault Laguna 3? Jak wspomniano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak opisano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one ustawione na powolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego odpalenia. Jeśli wydaje się, że dzieje się to przez cały czas, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Renault Laguny 3 już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz w Twoim Renault Laguna 3, istnieje element, który jest niewątpliwie odpowiedzialny za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli czujesz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Renault Laguna 3: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Laguna 3 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Renault Laguna 3 przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Renault Laguna 2 ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Renault Laguna 3?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Renault Laguna 3 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Renault Laguna 3: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszych treści dotyczących wycieków oleju ze skrzyni biegów w Renault Laguna 3.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Renault Laguna 3, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Laguna 3 ślizga się: W tym przypadku wyraźnie masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

W Renault Laguna 3 występują inne problemy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera główne, bez względu na przyczynę, tak złożone mechanizmy. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Renault Laguna 3 ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Laguna 3, zajrzyj do kategorii Renault Laguna 3.

Ссылка на основную публикацию