Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Renault Zoe ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa, a czasami wybór automatycznego Renault Zoe może wydawać się dobrym rozwiązaniem, czy to ze względu na podstawowy komfort, czy łatwość użytkowania, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Niemniej jednak, choć mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, może być również: problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Renault Zoe . To jest dokładnie motyw naszej strony z treścią. Najpierw krótko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który: problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojego Renault Zoe i wreszcie, jak je rozwiązać.

Różne typy automatycznej skrzyni biegów Renault Zoe

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użycie z Twojej strony.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje Renault Zoe, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ uważane są za bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to podobna koncepcja jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Renault Zoe.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Renault Zoe ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Renault Zoe

Rozpoczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Renault Zoe? Jak ujawniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak opisano powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Niemniej jednak zjawisko to ma pojawiać się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że występuje stale, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Renault Zoe już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz do Twojego Renault Zoe, istnieje część, która z pewnością jest odpowiedzialna za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Renault Zoe: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Zoe przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Renault Zoe przecieka, najprawdopodobniej jedna z twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Renault Zoe?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Renault Zoe?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Renault Zoe . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Renault Zoe: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Renault Zoe.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Renault Zoe, wystarczy zmienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Renault Zoe ślizga się: W takim przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości zmiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzyni biegów, bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Renault Zoe, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę świateł mijania w moim Renault Zoe?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Renault Zoe, zapoznaj się z naszą kategorią Renault Zoe.

Ссылка на основную публикацию