Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Skoda Enyaq ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznej Skody Enyaq może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o prostą wygodę czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Jednak chociaż mogą wydawać się doskonałym wyborem, może być również problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Skoda Enyaq . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojej Skody Enyaq i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Skody Enyaq

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez nadużycie z twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażona jest Twoja Skoda Enyaq, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz rzadziej spotykane, ponieważ są uważane za bardzo wolne. Dość często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to najlepsza skrzynia automatyczna, działa na podobnej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to podobna teoria jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojej Skody Enyaq.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć immobilizer Skoda Enyaq ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w mojej Skodzie Enyaq

Rozpoczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać w automatycznej skrzyni biegów Twojego Skoda Enyaq? Jak wspomniano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, niemniej jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego odpaleniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to ciągle, sprzęgło lub konwerter z pewnością nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w ASB mojej Skody Enyaq już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Twoją Skodę Enyaq, istnieje część, która jest niewątpliwie winna tej awarii. Oczywiście elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać efektywnie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojej Skody Enyaq: Jeśli masz sprzęgło podczas wjeżdżania w górę lub podczas zwalniania, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojej Skody Enyaq przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojej Skody Enyaq przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do Skody Enyaq ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Skodzie Enyaq?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Skoda Enyaq . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Skoda Enyaq: Znajdź źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Skodzie Enyaq.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym rozwiązaniem jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w Twojej Skodzie Enyaq, wystarczy zmienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojej Skody Enyaq ślizga się: W tym przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego zmienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzyni biegów , bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Skodzie Enyaq, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista wymienia najważniejsze, bez względu na przyczynę, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak holować Skodę Enyaq ?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Skody Enyaq, spójrz na kategorię Skoda Enyaq.

Ссылка на основную публикацию