Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Subaru Forester ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa, a czasami wybór automatycznego Subaru Forestera może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawową wygodę czy łatwość obsługi, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej powszechny. Jednak chociaż mogą wydawać się najlepszym wyborem, równie dobrze mogą być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Subaru Forester . To jest dokładnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko przedstawimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Subaru Forester i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Subaru Forester

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Subaru Forester, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianami biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Ten rodzaj skrzyni biegów jest coraz mniej ogólny, ponieważ uważa się, że jest bardzo powolny. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z małymi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Subaru Forester.
Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie mojego Subaru Forestera?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Subaru Foresterze

Rozpoczynamy teraz komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Subaru Forester? Jak wspomniano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak mieć miejsce właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego uruchomienia. Jeśli wydaje się, że dzieje się to cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Subaru Forestera już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że twoje biegi już się nie zmieniają lub mają tendencję do wskakiwania na Subaru Forester, istnieje podzespół, który jest niewątpliwie odpowiedzialny za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do Twojej skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Subaru Forester: Jeśli masz sprzęgło przy wjeździe w górę lub przy zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Forestera przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Subaru Forestera przecieka, prawdopodobnie jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Subaru Forester?

I na koniec postaramy się dać Ci metody rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Subaru Forester . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Subaru Forester: Odkryj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zdobądź to u specjalisty, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Subaru Forester.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest najlepszym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Subaru Forester, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Forestera ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzyni biegów , bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.
Weiterlesen:
Jak zablokować Subaru Forester z rozładowaną baterią?

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Subaru Forester, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Subaru Forester, spójrz na kategorię Subaru Forester.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector