Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Subaru Impreza ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna i często dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Subaru Imprezy, jeśli chodzi o prosty komfort lub łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej znany. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, równie dobrze może być komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Subaru Impreza . To jest właśnie temat naszej strony z treścią. Najpierw szybko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Subaru Impreza i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Subaru Impreza

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów w którą wyposażona jest Twoja Subaru Impreza będziesz mieć mniej lub bardziej niezawodność, przedstawimy je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która dość mocno ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego typu skrzynie są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważane są za bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej zasadzie jak automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to podobna zasada, jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Subaru Impreza.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Subaru Impreza?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Subaru Impreza

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie są komplikacje, które możesz napotkać w przypadku automatycznej skrzyni biegów Twojego Subaru Impreza? Jak wyjaśniono powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawiać się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się tak przez cały czas, najprawdopodobniej sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w ASB mojego Subaru Imprezy już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Subaru Impreza, to istnieje element, który z pewnością jest winny tej awarii. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Subaru Impreza: Jeśli masz sprzęgło podczas wjeżdżania w górę lub podczas zwalniania, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Imprezy przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Subaru Imprezy przecieka, prawdopodobnie jedna z twoich szpiegowskich uszczelek jest zbyt zużyta.

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Subaru Impreza?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania do naprawy komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Subaru Impreza . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Subaru Impreza: Znajdź źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to fachowcowi, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą treścią na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Subaru Impreza.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym środkiem zaradczym jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz komplikacje ze sprzęgłami w swoim Subaru Impreza, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Imprezy ślizga się: W takim przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego zmienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Gdzie jest starter w Subaru Imprezie ?

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Subaru Impreza, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje ciśnieniowe, ale ta lista zawiera najważniejsze, bez względu na przyczynę, tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Subaru Impreza, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Impreza.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector