Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Subaru Legacy ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest bezproblemowa, a czasami wybór automatycznego Subaru Legacy może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o podstawową wygodę, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Subaru Legacy . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko przedstawimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Subaru Legacy i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Subaru Legacy

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie z Twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażone jest Twoje Subaru Legacy, będziesz mieć mniej więcej niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej zasadzie, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Subaru Legacy.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Subaru Legacy ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Subaru Legacy

Rozpoczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Subaru Legacy? Jak ujawniono wcześniej, ogólnie rzecz biorąc są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak opisano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić tylko wtedy, gdy samochód jest uruchamiany, a nie podczas startu. Jeśli wydaje się, że pojawia się stale, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Subaru Legacy już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na Subaru Legacy, to jest część, która jest niewątpliwie odpowiedzialna za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Subaru Legacy: Jeśli masz sprzęgło podczas wjeżdżania w górę lub podczas zwalniania, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Legacy przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Subaru Legacy przecieka, najprawdopodobniej jedna z twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Subaru Legacy?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Subaru Legacy . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Subaru Legacy: Odkryj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Subaru Legacy.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Subaru Legacy, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Subaru Legacy ślizga się: W takim przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego zmienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Subaru Legacy, co robić ?

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Subaru Legacy, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera główne, bez względu na przyczynę, tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy szybkie udanie się do mechanika.

Aby znaleźć więcej wskazówek na temat Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector