Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Suzuki Vitara ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna i czasami dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Suzuki Vitara, jeśli ze względu na bardzo łatwy komfort lub łatwość obsługi, tego typu skrzynia biegów staje się coraz bardziej popularna. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, może być również problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Suzuki Vitara . To jest właśnie motyw naszej strony z treścią. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Suzuki Vitara i wreszcie, jak je naprawić.

Różne typy automatycznej skrzyni biegów Suzuki Vitara

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażona jest Twoja Suzuki Vitara, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która dość mocno ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ uważane są za bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, która działa na podobnej zasadzie, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: Jest to podobna koncepcja jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie powolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Suzuki Vitara.
Weiterlesen:
Jak uruchomić Suzuki Vitara?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Suzuki Vitara

Rozpoczynamy teraz komponent, który absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Suzuki Vitara? Jak opisano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić tylko wtedy, gdy pojazd jest uruchamiany, a nie podczas startu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to ciągle, sprzęgło lub konwerter z pewnością nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Suzuki Vitara już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz do swojego Suzuki Vitara, istnieje element, który najprawdopodobniej odpowiada za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz upadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Suzuki Vitara: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Suzuki Vitara przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Suzuki Vitara przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Suzuki Vitara?

I na koniec postaramy się dać Ci rozwiązania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Suzuki Vitara . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Suzuki Vitara: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to profesjonalistom, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w Suzuki Vitara.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym rozwiązaniem jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Suzuki Vitara, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów w moim Suzuki Vitara ślizga się: W tym przypadku wyraźnie masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez wykonania standardowej wymiany skrzyni biegów , bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.
Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Suzuki Vitara?

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Suzuki Vitara, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Suzuki Vitara, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Suzuki Vitara.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector