Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Golf 2 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest bezproblemowa, a czasem może wydawać się dobrym rozwiązaniem wybór automatycznego Volkswagena Golfa 2, czy to ze względu na bardzo prostą wygodę, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Jednak chociaż mogą wydawać się doskonałym wyborem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagena Golfa 2 . To jest dokładnie temat naszych treści. Najpierw szybko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Volkswagena Golfa 2 i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa 2

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Golf 2, będziesz mieć mniej lub bardziej niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również dość często odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z małymi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: jest to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagena Golfa 2.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Volkswagen Golf ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagenie Golfie 2

Teraz zaczynamy komponent, który zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Golfa 2? Jak ujawniono powyżej, ogólnie rzecz biorąc są one bardziej niezawodne niż skrzynie manualne, niemniej jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że to się dzieje cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Golfa 2 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na swojego Volkswagena Golfa 2, to istnieje podzespół, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tę awarię. Rzeczywiście, elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do skrzyni biegów.
 • Jeśli czujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Golfa 2: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa 2 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Golfa 2 przecieka, najprawdopodobniej jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagenie Golfie 2?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volkswagen Golf 2 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa 2: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasze treści dotyczące wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Golf 2.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagenie Golfie 2, wystarczy, że dokonasz całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa 2 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz w stanie go wymienić bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Światło stopu Volkswagen Golf 2 pozostaje włączone, co robić ?

W Volkswagenie Golfie 2 występują inne problemy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy dla tak złożonych mechanizmów. Jak tylko poczujesz problem na tym poziomie, radzimy szybko udać się do mechanika.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 2 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector