Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Golf 4 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest bezproblemowa, a czasami dobrym rozwiązaniem może się wydawać wybór automatycznego Volkswagena Golfa 4, czy to ze względu na podstawowy komfort, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Jednak chociaż mogą wydawać się doskonałym rozwiązaniem, równie dobrze mogą być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagena Golfa 4 . To jest dokładnie temat naszych treści. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów swojego Volkswagena Golfa 4 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa 4

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są uważane za niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Golf 4, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie używała konwertera momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianami biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Ten rodzaj skrzyni biegów jest coraz mniej ogólny, ponieważ uważa się, że jest bardzo powolny. My również generalnie czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, która działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama zasada, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagena Golfa 4.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Volkswagenie Golfie 4?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagenie Golfie 4

Teraz zaczynamy komponent, który z pewnością najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Golfa 4? Jak ujawniono powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto główne problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, generalnie są one powolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego odpalenia. Jeśli wydaje się, że występuje stale, sprzęgło lub konwerter z pewnością nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Golfa 4 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że biegi już się nie zmieniają lub mają tendencję do wskakiwania na Twojego Volkswagena Golfa 4, istnieje element, który z pewnością jest odpowiedzialny za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli czujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Golfa 4: Jeśli czujesz sprzęgło przy wznoszeniu lub zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa 4 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Golfa 4 przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę silnika Volkswagen Golf 7 ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagenie Golfie 4?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volkswagen Golf 4 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa 4: Znajdź źródło wycieku i wymień uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszych treści na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagenie Golf 4.
 • Problem z czujnikiem: Obojętnie o który czujnik chodzi, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagenie Golfie 4, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa 4 ślizga się: W takim przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego wymienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

W Volkswagenie Golfie 4 występują inne problemy z automatyczną skrzynią biegów, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera w każdym razie główne problemy dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy, abyś dość szybko udał się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagenie Golfie 8 ?

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 4, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 4.

Ссылка на основную публикацию