Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Golf ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna, a czasem może się wydawać, że dobrym rozwiązaniem jest wybór automatycznego Volkswagena Golfa, czy to ze względu na podstawowy komfort, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej znany. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, równie dobrze może być komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagena Golfa . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, które możesz napotkać przy skrzyni biegów swojego Volkswagena Golfa i wreszcie, jak je naprawić.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie musisz używać pedału sprzęgła, a wszystko jest obsługiwane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez nadużycie z twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Golf, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, przedstawimy Ci je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również często czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, działa na podobnej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to podobna zasada, jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagena Golfa.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagenie Golfie 5?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagenie Golfie

Rozpoczynamy teraz część, która zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie komplikacje możesz napotkać w związku z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Golfa? Jak wyjaśniono powyżej, ogólnie rzecz biorąc są one bardziej niezawodne niż przekładnie ręczne, jednak oto główne komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wyjaśniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu samochodu, a nie po jego odpaleniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to przez cały czas, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Golfa już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na swojego Volkswagena Golfa, istnieje część, która najprawdopodobniej jest odpowiedzialna za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać efektywnie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i wysyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Volkswagena Golfa: Jeśli masz sprzęgło przy wjeździe w górę lub przy zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Golfa przecieka, prawdopodobnie jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie?

I na koniec postaramy się dać Ci metody usuwania komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Volkswagenie Golfie . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Golfa: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to profesjonalistom, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszego artykułu na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym rozwiązaniem jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagenie Golfie, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Golfa ślizga się: W takim przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości wymiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Jak zablokować Volkswagena Golfa 2 z rozładowanym akumulatorem?

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagenie Golfie, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze, niezależnie od przypadku, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa, zajrzyj do kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector