Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo 3 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna, a czasami wybór automatycznego Volkswagena Polo 3 może wydawać się dobrym rozwiązaniem, czy to ze względu na wygodę, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej znany. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym wyborem, mogą być również komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Polo 3 . To jest dokładnie temat naszej strony z treścią. Najpierw szybko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, które możesz napotkać przy skrzyni biegów Twojego Volkswagen Polo 3 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Polo 3

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych części, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie z Twojej strony.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Polo 3, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, przedstawimy je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza skrzynia automatyczna, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama zasada, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagen Polo 3.
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Polo 3 zjeżdża w prawo, co robić ?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Polo 3

W tym artykule zaczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga, jakie komplikacje możesz napotkać w przypadku automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Polo 3? Jak wyjaśniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu pojazdu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że cały czas się pojawia, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter jest martwy.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Polo 3 już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania do Volkswagena Polo 3, istnieje część, która najprawdopodobniej jest odpowiedzialna za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Volkswagen Polo 3: Jeśli czujesz sprzęgło przy wznoszeniu lub zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 3 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagen Polo 3 przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 3?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki naprawiania komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Volkswagen Polo 3 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 3: Odkryj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać naszą stronę z treścią dotyczącą wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Polo 3.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym środkiem zaradczym jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagen Polo 3, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 3 ślizga się: W takim przypadku masz ewidentnie martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mógł tego zmienić bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Jak zmienić światło postojowe w moim Volkswagen Polo 5?

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 3, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje z ciśnieniem, ale ta lista zawiera listę najważniejszych, w każdym razie, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Polo 3, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 3.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector