Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo 4 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna, a czasami dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Volkswagena Polo 4, jeśli ze względu na prostą wygodę lub łatwość obsługi tego typu skrzynia biegów staje się coraz powszechniejsza. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się doskonałym rozwiązaniem, mogą być również: komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Polo 4 . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, które możesz napotkać w skrzyni biegów Twojego Volkswagen Polo 4 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 4

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które można przetestować nadużycie z twojej strony.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Polo 4, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, przedstawimy je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. Generalnie odczuwamy również sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama zasada, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagen Polo 4.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Volkswagenie Polo 3, co mogę zrobić ?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Polo 4

W tym artykule zaczynamy teraz część, która absolutnie najbardziej Cię przyciąga, jakie komplikacje możesz napotkać w przypadku automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Polo 4? Jak ujawniono powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, ogólnie wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak zaistnieć właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego odpalenia. Jeśli wydaje się, że pojawia się stale, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Polo 4 już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania do Twojego Volkswagena Polo 4, jest to część, która z pewnością jest winna tej awarii. Prawdę mówiąc, elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i wysyłać nieprawidłowe informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz spadki spowodowane przez automatyczną skrzynię biegów Twojego Volkswagen Polo 4: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 4 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagen Polo 4 przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak wymienić baterię kluczyka w Volkswagen Polo 8?

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 4?

I na koniec postaramy się dać Ci metody usuwania komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Volkswagen Polo 4 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 4: Znajdź źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zdobądź to u specjalisty, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Polo 4.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w Twoim Volkswagenie Polo 4, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 4 ślizga się: w tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości zmiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzyni biegów, bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 4, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze, bez względu na przyczynę, dla tak trudnych mechanizmów. Kiedy poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Volkswagen Polo 6 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

Ссылка на основную публикацию