Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo 5 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie zawsze jest łatwa i często wybór automatycznego Volkswagena Polo 5 może wydawać się dobrym rozwiązaniem, czy to ze względu na podstawową wygodę, czy łatwość obsługi, ten rodzaj skrzyni biegów staje się coraz bardziej powszechny. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, może być również komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Polo 5 . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko wyjaśnimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który komplikacje, na które możesz natknąć się ze skrzynią biegów Twojego Volkswagen Polo 5 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Różne typy automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Polo 5

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są solidne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać wystawione na próbę przez niewłaściwe użytkowanie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Polo 5, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, teraz je przedstawimy:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważane są za bardzo wolne. Generalnie odczuwamy również sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej koncepcji co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu, nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: jest to podobna zasada, jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagen Polo 5.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Polo 5

Teraz zaczynamy ten komponent, który absolutnie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie komplikacje możesz napotkać w przypadku automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Polo 5? Jak wspomniano wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak opisano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, zwykle są one powolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak mieć miejsce tylko wtedy, gdy pojazd zostanie uruchomiony, a nie w momencie startu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to ciągle, sprzęgło lub konwerter z pewnością nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Polo 5 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że biegi już się nie zmieniają lub mają tendencję do wskakiwania do Twojego Volkswagena Polo 5, istnieje podzespół, który z pewnością jest odpowiedzialny za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do Twojej skrzyni biegów.
 • Jeśli czujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagen Polo 5: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 5 przecieka: W końcu, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Polo 5 przecieka, prawdopodobnie jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik kierunkowskazów w Volkswagen Polo 4 ?

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 5?

I na koniec postaramy się dać Ci metody usuwania komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Volkswagen Polo 5 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 5: Odkryj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zdobądź ją profesjonalnie, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Polo 5.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym rozwiązaniem jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagen Polo 5, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować biegi.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 5 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Polo 5, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje związane z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze z nich, niezależnie od przypadku, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Gdzie jest rozrusznik w Volkswagenie Polo 6?

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagen Polo 5, spójrz na kategorię Volkswagen Polo 5.

Ссылка на основную публикацию