Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo 6 ?

Nauka prowadzenia samochodu nie jest ciągle bezproblemowa, a czasami dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Volkswagena Polo 6, jeśli dla podstawowej wygody lub łatwości obsługi tego typu skrzynia biegów staje się coraz bardziej dominująca. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, może być również problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Polo 6 . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojego Volkswagen Polo 6 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 6

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie musisz używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie będzie przedwczesnego zużycia sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Polo 6, będziesz mieć mniej lub bardziej niezawodność, przedstawimy je teraz:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego typu skrzynie biegów są coraz mniej ogólne, ponieważ uważa się je za bardzo wolne. Często też odczuwamy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: Jest to najlepsza skrzynia automatyczna, działa na tej samej zasadzie co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: jest to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i często nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagen Polo 6.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Volkswagen Polo 3 ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Polo 6

Teraz zaczynamy komponent, który zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Polo 6? Jak opisano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak ujawniono wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, często są one określane jako wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić właśnie w momencie uruchomienia pojazdu, a nie w momencie jego uruchomienia. Jeśli wydaje się, że zdarza się to cały czas, sprzęgło lub konwerter z pewnością nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Polo 6 już się nie zmienia ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub często wskakujesz na swojego Volkswagena Polo 6, istnieje element, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tę awarię. Prawdę mówiąc, elektrozawór, który działa jak „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do Twojej skrzyni biegów.
 • Jeśli zauważysz upadki pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagen Polo 6: Jeśli masz sprzęgło przy wjeździe w górę lub przy zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 6 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagen Polo 6 przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Jak złożyć lusterka boczne w Volkswagenie Polo?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagen Polo 6?

I na koniec postaramy się dać Ci strategie rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volkswagen Polo 6 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo 6: Zlokalizuj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie wahaj się przeczytać nasz artykuł na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Polo 6.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana to jedyne rozwiązanie, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od utrudnienia dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagen Polo 6, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo 6 ślizga się: W tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości zmiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagen Polo 6, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze z nich, niezależnie od przypadku, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy tylko poczujesz problem na tym poziomie, radzimy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Weiterlesen:
Jak podłączyć Android Auto do Volkswagen Polo 6?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 6, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 6.

Ссылка на основную публикацию