Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest bezproblemowa i często dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Volkswagena Polo, jeśli ze względu na bardzo łatwą wygodę lub łatwość obsługi, tego rodzaju skrzynia biegów staje się coraz szersza. rozpiętość. Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym wyborem, równie dobrze mogą być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Polo . To jest dokładnie temat naszych treści. Najpierw szybko pokażemy różne rodzaje automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojego Volkswagen Polo i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Polo

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a każda rzecz jest obsługiwana elektronicznie i mechanicznie, nie spowoduje to przedwczesnego zużycia sprzęgła lub innych elementów, które mogłyby zostać przetestowane przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Polo, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, pokażemy Ci je teraz:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która bardzo ewoluowała w ostatnich dziesięcioleciach (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz mniej podstawowe, ponieważ uważa się, że są bardzo wolne. My również generalnie czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niskimi prędkościami lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa automatyczna skrzynia: to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są naprawdę wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagen Polo.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Volkswagen Polo 8?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Polo

Teraz zaczynamy komponent, który zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Polo? Jak wspomniano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, niemniej jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wyjaśniono powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, zazwyczaj są one powolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak wystąpić właśnie w momencie uruchomienia samochodu, a nie w momencie jego odpalenia. Jeśli wydaje się, że to się dzieje cały czas, sprzęgło lub konwerter prawie na pewno nie działają.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Polo już się nie przesuwa ani nie skacze: Jeśli masz wrażenie, że biegi już się nie zmieniają lub mają tendencję do skakania na Volkswagen Polo, istnieje podzespół, który najprawdopodobniej jest odpowiedzialny za tę awarię. Oczywiście elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać skutecznie, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do Twojej skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagen Polo: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagen Polo przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagen Polo przecieka, najprawdopodobniej jedna z uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.
Weiterlesen:
Wibracje na biegu jałowym Volkswagen Polo 3, co robić ?

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagenie Polo?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volkswagen Polo . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Polo: Odkryj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Nie wahaj się przeczytać naszych treści na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Polo.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, którego czujnika dotyczy, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagen Polo, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Polo ślizga się: W takim przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości zmiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagen Polo, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze z nich, niezależnie od przypadku, dla tak złożonych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy szybkie udanie się do mechanika.

Weiterlesen:
Jak czyścić katalizator Volkswagen Polo 5 ?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo.

Ссылка на основную публикацию