Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Transporter 5 ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest wygodna i często wybór automatycznego Volkswagena Transportera 5 może wydawać się dobrym rozwiązaniem. Niezależnie od tego, czy chodzi o prosty komfort czy łatwość obsługi, ten rodzaj przekładni staje się coraz bardziej rozpowszechniony. Niemniej jednak, chociaż mogą wydawać się najlepszym rozwiązaniem, równie dobrze może być komplikacje z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagen Transporter 5 . To jest dokładnie temat naszych treści. Najpierw krótko opiszemy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który: komplikacje, na które możesz natknąć się ze skrzynią biegów Twojego Volkswagena Transportera 5 i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Transportera 5

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są niezawodne, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych części, które można przetestować przez niewłaściwe użycie na twoim komponencie.

Niemniej jednak, w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Transporter 5, będziesz mieć większą lub mniejszą niezawodność, teraz je przedstawimy:

 • Wspólna automatyczna skrzynia biegów: Będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie sterował zmianą biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to ręczna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym systemem, który zastąpi działanie kierowcy. Tego rodzaju skrzynie biegów są coraz rzadziej spotykane, ponieważ są postrzegane jako bardzo wolne. My również generalnie czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: To najlepsza automatyczna skrzynia biegów, działa na tej samej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej komplikacji przy niskich prędkościach lub zwiększonym zużyciu paliwa. Często montuje się je w luksusowych modelach.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to ta sama koncepcja, co w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są one szczególnie wolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagena Transportera 5.
Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim poziomie paliwa w moim Volkswagen Transporterze?

.

Mam komplikacje z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagenie Transporterze 5

Teraz zaczynamy komponent, który zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym poście, jakie komplikacje mogą wystąpić w przypadku automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagena Transportera 5? Jak wyjaśniono wcześniej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, niemniej jednak oto najważniejsze komplikacje, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak wspomniano wcześniej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, ogólnie wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak pojawić się dopiero po uruchomieniu pojazdu, a nie po jego uruchomieniu. Jeśli wydaje się, że dzieje się to ciągle, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Transportera 5 już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Twojego Volkswagena Transportera 5, istnieje element, który z całą pewnością jest winny tej awarii. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędne informacje do skrzyni biegów.
 • Jeśli czujesz krople dochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagen Transporter 5: Jeśli czujesz sprzęgło, kiedy wjeżdżasz w górę lub gdy zwalniasz, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik, który podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Transportera 5 przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Transportera 5 przecieka, prawdopodobnie jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak naprawić komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Transporter 5?

I na koniec postaramy się dać Ci sposoby naprawy komplikacji automatycznej skrzyni biegów w Twoim Volkswagen Transporter 5 . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju z automatycznej skrzyni biegów Volkswagen Transporter 5: Odkryj źródło wycieku i wymień daną uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, zwłaszcza za robociznę. Nie zastanawiaj się dwa razy, aby przeczytać nasze treści dotyczące wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Transporter 5.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, jedynym środkiem zaradczym jest wymiana, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię martwi.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w Twoim Volkswagen Transporter 5, wystarczy dokonać całkowitej wymiany skrzyni biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Transportera 5 ślizga się: W takim przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz miał możliwości zmiany bez zrobienia standardowej wymiany skrzyni biegów, bądź gotów wydać ponad tysiąc euro.
Weiterlesen:
Zakleszczony bagażnik w Volkswagen Transporter 6, co mogę zrobić?

Istnieją inne komplikacje automatycznej skrzyni biegów w Volkswagen Transporter 5, takie jak problemy z elektroniką lub komplikacje ciśnieniowe, ale ta lista zawiera najważniejsze z nich, w każdym razie, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, zalecamy dość szybko udać się do swojego mechanika.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Transporter 5 znajdziesz w kategorii Volkswagen Transporter 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector