Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Transporter ?

Nauka prowadzenia pojazdu nie zawsze jest łatwa i czasami dobrym rozwiązaniem może wydawać się wybór automatycznego Volkswagena Transportera. . Jednak chociaż mogą wydawać się idealnym rozwiązaniem, równie dobrze może być problemy z automatycznymi skrzyniami biegów Twojego Volkswagena Transportera . To jest właśnie temat naszego artykułu. Najpierw krótko przedstawimy różne typy automatycznych skrzyń biegów, a następnie w drugim kroku, który problemy, które możesz napotkać ze skrzynią biegów Twojego Volkswagena Transportera i wreszcie, jak je rozwiązać.

Inny rodzaj automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Transportera

.

Skrzynie biegów mają tę zaletę, że są godne zaufania, ponieważ nie trzeba używać pedału sprzęgła, a wszystko jest sterowane elektronicznie i mechanicznie, nie nastąpi przedwczesne zużycie sprzęgła ani innych elementów, które mogłyby zostać poddane testowi przez nadużycie z twojej strony.

Jednak w zależności od rodzaju automatycznej skrzyni biegów, w którą wyposażony jest Twój Volkswagen Transporter, będziesz miał mniej lub bardziej niezawodny, teraz przedstawimy Ci je:

 • Klasyczna automatyczna skrzynia biegów: będzie wykorzystywała zmiennik momentu obrotowego, który będzie zarządzał zmianami biegów, jest to najstarsza technologia, która w ostatnich dziesięcioleciach bardzo się rozwinęła (więcej biegów i lepsze zarządzanie zmianą biegów).
 • Zrobotyzowana automatyczna skrzynia biegów: Jest to manualna skrzynia biegów ze zrobotyzowanym mechanizmem, który zmieni działanie kierowcy. Tego typu skrzynie są coraz rzadziej spotykane, ponieważ uważane są za bardzo wolne. My również generalnie czujemy sprzężenie podczas zwalniania.
 • Automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem: jest to największa automatyczna skrzynia biegów, działa na podobnej koncepcji, co automatyczna skrzynia biegów, ale dzięki podwójnemu sprzęgłu nie będziesz mieć więcej problemów z niską prędkością lub zwiększonym zużyciem paliwa. Często są wyposażone w luksusowe modele.
 • Bezstopniowa skrzynia automatyczna: jest to koncepcja podobna jak w skuterze, wariator będzie kontrolował różnice między przyspieszeniem a prędkością silnika, są naprawdę powolne i zwykle nie reagują podczas faz przyspieszania Twojego Volkswagena Transportera.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Transportera 6 ?

.

Mam problemy z automatyczną skrzynią biegów w moim Volkswagen Transporterze

Rozpoczynamy teraz część, która zdecydowanie najbardziej Cię przyciąga w tym artykule, jakie problemy możesz napotkać z automatyczną skrzynią biegów swojego Volkswagena Transportera? Jak opisano powyżej, generalnie są one bardziej niezawodne niż manualne skrzynie biegów, jednak oto najważniejsze problemy, z którymi możesz się spotkać:

 • Jak opisano powyżej, bez względu na rodzaj automatycznej skrzyni biegów, ogólnie wiadomo, że są wolne i mają bezwładność podczas przyspieszania. Zjawisko to ma jednak nastąpić właśnie w momencie uruchomienia pojazdu, a nie w momencie jego uruchomienia. Jeśli wydaje się, że dzieje się to ciągle, prawdopodobnie sprzęgło lub konwerter są martwe.
 • Mam wrażenie, że bieg w automatycznej skrzyni biegów mojego Volkswagena Transportera już się nie zmienia ani skacze: Jeśli masz wrażenie, że nie zmieniasz już biegów lub masz tendencję do wskakiwania na Twojego Volkswagena Transportera, istnieje część, która bez wątpienia odpowiada za tę awarię. W rzeczywistości elektrozawór, który działa jako „przełącznik” do włączania biegów, nie może działać prawidłowo, druga opcja, czujnik prędkości lub prędkości obrotowej silnika może być uszkodzony i przesyłać błędną informację do skrzyni biegów.
 • Jeśli poczujesz krople pochodzące z automatycznej skrzyni biegów Twojego Volkswagen Transporter: Jeśli czujesz sprzęgło przy wznoszeniu lub zwalnianiu, to albo olej jest za stary i nie smaruje już lepiej wszystkich mechanizmów skrzyni biegów, albo czujnik podaje złe informacje

  .

 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Transportera przecieka: Wreszcie, jeśli automatyczna skrzynia biegów Twojego Volkswagena Transportera przecieka, prawdopodobnie jedna z Twoich uszczelek szpiegowskich jest zbyt zużyta.

Jak rozwiązać problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagen Transporter?

I na koniec postaramy się dać Ci techniki rozwiązywania problemów z automatyczną skrzynią biegów w Twoim Volkswagen Transporter . Znajdź je poniżej:

 • Wyciek oleju w automatycznej skrzyni biegów Volkswagena Transportera: Odkryj źródło wycieku i wymień odpowiednią uszczelkę, zleć to specjaliście, otwarcie skrzyni biegów nie jest łatwe. Będzie cię to kosztować kilkaset euro, konkretnie za robociznę. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat wycieków oleju ze skrzyni biegów w Volkswagen Transporter.
 • Problem z czujnikiem: Bez względu na to, który czujnik jest zaangażowany, wymiana jest słusznym rozwiązaniem, czujniki nie naprawiają się same, należy liczyć od 100 do kilkuset euro w zależności od trudności dostępu do tego, który Cię dotyczy.
 • Sprzęgła: Jeśli masz problemy ze sprzęgłami w swoim Volkswagen Transporterze, wystarczy wymienić całą skrzynię biegów, aby uzyskać komfort i zachować przełożenia.
 • Automatyczna skrzynia biegów mojego Volkswagena Transportera ślizga się: w tym przypadku na pewno masz martwą tarczę sprzęgła, będziesz musiał wymienić sprzęgło, a w niektórych modelach nie będziesz mieć możliwości jej wymiany bez wykonania standardowej wymiany skrzynia biegów, przygotuj się na wydanie ponad tysiąca euro.
Weiterlesen:
Problem z wtryskiem Volkswagen Transporter 5, co robić ?

Istnieją inne problemy z automatyczną skrzynią biegów w Volkswagen Transporter, takie jak problemy z elektroniką lub problemy z ciśnieniem, ale ta lista zawiera najważniejsze, bez względu na przyczynę, dla tak trudnych mechanizmów. Gdy poczujesz problem na tym poziomie, sugerujemy, abyś dość szybko udał się do swojego mechanika.

Aby dowiedzieć się więcej o Volkswagen Transporter, zajrzyj do kategorii Volkswagen Transporter.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector